Pro řadu návštěvníků je příjemné netrápit se složitě s přípravou trasy a raději využijí průvodcovské služby, díky níž se pohodlně dostanou do zcela neznámých míst a dopřejí si zážitky v podobě výletů s názvem Tramvají do skal či Parníkem do skal. Pro letošní sezónu jsme připravili další zajímavou novinku, kdy se parním vlakem dostanete do přírody, navštívíte středověký hrad a je to zábava i pro děti a hravé tatínky.

Zde malá ochutnávka: Navštivte tedy  s námi malebný skalní hrad Oybin v Žitavských skalách, na německé straně Lužických hor, který byl založen Karlem IV. Na ochranu zemské cesty z Čech do Lužice. Pojedeme moderním raketovým vlakem Desiro společnosti Vogtlandbahn do Žitavy, kde přestoupíme na parní úzkokolejku, která nás zaveze do vyhlášeného letoviska Oybin nedaleko české hranice.  Navštívíme atraktivní zříceniny skalního hradu na mohutné pískovcové hoře, kde nalezneme i zbytky mohutného gotického kostela vystavěného přímo ve skalách, a projdeme Žitavskými skalami s nádhernými vyhlídkami do Saska i Čech.

Praktické info: Výlet je celodenní,  s sebou si nezapomeňte  pevnou obuv, vhodné oblečení, občanský průkaz, doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí, hotovost v EUR na případné občerstvení. Sraz je  s průvodcem v 8.15 na nádraží v Rybništi. Termíny pro veřejnost 2012: 16. června (sobota)  a 8. září (sobota). Cena za osobu je 540 Kč. V ceně zahrnuto: jízdné moderním vlakem, parním vlakem, vstup do skalního hradu, služby průvodce, organizace programu, informační materiály. Na akci je ale nutné se předem přihlásit buď na www.ceskesvycarsko.cz nebo na tel. 777 819 913.

Autor: Dana Štefáčková