Dnešní pozvánka na výlet bude tak trochu nevšední a směřovat vás budu do Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě, kde se uskuteční ve čtvrtek 24. února od 17.30 hodin vskutku zajímavá a atraktivní přednáška pro všechny příznivce regionální historie s Názvem nejslavnější značky Ústeckého kraje a Českého Švýcarska.

A co se zde vlastně dozvíte?
Martin Krsek - novinář, popularizátor historie a autor stejnojmenné knihy Vás seznámí s bohatou a slavnou historií tohoto kdysi průmyslového regionu.

Dozvíte se, že řada značek z našeho okolí se proslavila doma i ve světě jako např.: Mikulášovické nože, Motocykly Čechie Böhmerland z Krásné Lípy, Mýdlo s jelenem z Ústí nad Labem, Elite Varnsdorf, děčínské Čokoládovny Diana, značka Jäger (spodky jegrovky z Krásné Lípy), Diamon a řada dalších…

Po přednášce se uskuteční malá autogramiády již zmíněné knihy a všechny zajímavé informace, které zde načerpáte budete mít možnost si odnést s sebou domů a těšit se z nich i nadále. Už se na vás těšíme a závěrem jen připomenu, že vstup na přednášku je zdarma.