Kdy: Neděle 1. prosince od 18 hodin
Kde: Masarykovo náměstí, Děčín
Za kolik: Zdarma

Na náměstí v Děčíně rozsvítí vánoční strom v neděli 1. prosince. Ještě než se ale strom v 18 hodin rozzáří, vystoupí Ivan Hlas nebo Pěvecký sbor Gymnázia Děčín od 16 hodin. Po rozsvícení stromu se na náměstí rozezní reprodukovaná hudba. Pozvání na neděli přijal také litoměřický biskup Jan Baxant.

Program se ale chystá i o den dříve. V sobotu 30. listopadu se uskuteční ledosochání, gastro show s polévkou pro dobrou věc, budou se zdobit perníčky a vystoupí skupina Šlapeto.

Chybět nebudou vánoční trhy v novém kabátu, které se v Děčíně chystají hned na třech místech pod vánočním stromem, a to na Masarykově náměstí, kde se hlavní program uskuteční, v Křížové ulici a také u hlavního nádraží v Podmoklech. Trhy tu zůstanou až do 22. prosince.

Strom u kašny ve Zbrojnické ulici rozsvítí v neděli 1. prosince o hodinu dříve než na Masarykově náměstí. I zde se chystá doprovodný program. Už od 16 hodin budou především děti lákat oslíci v ohradě, které si budou moci pohladit a nakrmit nebo se s nimi vyfotit. V 16.30 si příchozí zazpívají koledy s děčínským zpěvákem a moderátorem Tomášem Kettnerem.

Vánoční trhy v Drážďanech
FOTO: U sousedů v Drážďanech zahájili jejich nejstarší vánoční trhy. Září a voní