Největší rozruch ale v roce 2011 vyvolala kapela Hentai Corporation, jejíž zpěvák si při vystoupení olizoval své bradavky. I dnes pokračuje seriál o kultovním Festivalu free Tibet.

Největší festivalovou hvězdou předloňského ročníku měla být kapela The Switch. Pár měsíců před vystoupením v Mikulášovicích dokonce dělala předskokana známé americké partičce Korn na jejich pražském koncertu.

„Ovšem nakonec měli asi jeden z největších ohlasů blázni z Hentai Corporation," řekl s nadsázkou Hugo Eminger, jeden z pořadatelů festivalu. „Jejich šou byla plná energie, kluci byli sehraní a jejich zpěvák Radek byl na pódiu pořádný ďábel," zavzpomínal Eminger.

Měl pravdu. Dodnes fanoušci vzpomínají na zpěváka, který svým hlasem připomínal Axela z Guns and Roses, hlavně jak si mikrofonem dráždí prsní bradavky a jazykem se je snaží olíznout.

Na velkém sále ještě vystoupily skupiny Toxic People, Wrata wot stodoli, Anarchuz, By no means a The Spankers.

„Posledně jmenovaní přivezli do Mikulášovic veselé skáčko s novou zpěvačkou. Byla tehdy s nimi hodně krátce, texty ještě neuměla úplně přesně a musela se jistit tahákem, ale jinak zpíval nádherně. Měla v sobě takové erotické flujdum," zasnil se Petr Bydžovský z pořádajícího sdružení Attack from North.

Další premiérou na největším festivale pod jednou střechou na severu Čech byla i přednáška o Tibetu přímo na hlavním sále.

„Přijela k nám Radka Hášová, která byla s organizací M.O.S.T. v Tibetu. Nabídla se nám a přímo v hlavním čase měla na sále přednášku. Bylo to hodně zajímavé a přínosné. Festival už dávno není jen o hudbě, ale i o samotné zemi, které se říká střecha světa," dodal Bydžovský.

V dolním baru byla druhá scéna, kde vystoupila hip hopová formace Kodex a dýdžejové Kewin, Ghost, Streach, Liquid kid a Mikulky crew.
„Mícháme hip hop s taneční muzikou, což je zajímavé spojení a lidé na to slyší. Festival si tak užijí fanoušci více druhů hudby," myslí si Petr Bydžovský.

Třetí scéna Tibet info byla v malém sále.

„Radka Hášová přivezla sebou i zajímavé fotografie z Tibetu a hodně nám pomohla," upřesnil Hugo Eminger.

14. ročník festivalu navštívila i kapela Kurtizány z 25. Avenue. Zpěváka a kytaristu Tomáše Varteckého si každý hned vybaví na pódiu s cigaretou v puse.

O tom ale až v pátek.

Festival Free Tibet XV
Festival se uskuteční na čtyřech scénách v sobotu 19. října 
v mikulášovickém kulturním domě. Vystoupí například kapely Rybičky 48, Koblížc!, Prague Conspiracy, Faces are Fiction, Toxic People nebo Hustej Wimpy. Více info na free-tibet.cz.