Před rokem a půl jsme testovali, jak fungují přístroje na ruční mytí na čerpacích stanicích v Děčíně. Našli jsme plno závad, které však pumpaři do měsíce odstranili. Bude dnes situace stejná, nebo pumpaři polevili? To byla otázka, jíž jsme si položili před návštěvou osmi čerpacích stanic v Děčíně

Pumpa Dopravního podniku

Loni tu chyběly informace o ceně i tom, jak dlouho za vhozenou desetikorunu přístroj funguje. Včera cedulky visely, mycí box fungoval na vteřinu přesně, tedy osmdesát sekund za deset korun, jak je uvedeno na ceduli. Vysavač za stejnou částku mohou lidé používat šest minut.

OMV Kamenická ulice
+
pod Novým mostem

Tady fungoval jen vysavač, za to přesně tak, jak je uvedeno na ceduli, tedy deset korun za tři minuty.

Mycí box nefungoval, ale vhozenou desetikorunu vrátil. „Je rozbitý už řadu let a vedení firmy ani neplánuje jeho opravu vzhledem k návratnosti peněz,“ oznámil vedoucí pumpy OMV Tomáš Sobotka. Dodal, že zákazníci mohou na obou děčínských OMV pumpách k umytí vozidel využít mycí linky. Stejná situace byla i na pumpě pod Novým mostem

PAP – OIL Boletice

Desetikorunu už nevrátil automat v mycím boxu na čerpací stanici PAP-OIL.

„Rozbil se v pátek, firma slíbila, že v pondělí přijede a opraví ho. Dnes je už čtvrtek a ještě to není opravené,“ stěžovala si pumpařka Helena Trojanová. Vhozenou desetikorunu jsme zpátky nedostali.

Vedoucí stanice Hana Hájková tvrdila, že firma, která má na starost údržbu a opravy přijela v tomto týdnu a objevila závadu v podobě rozbitého čerpadla. To prý s sebou ale neměli, takže stroj opravit nemohli. Hájková dodala, že prvořadým cílem pumpy je, aby zákazník mohl využívat všech služeb a že k opravě mycího boxu dojde v nejbližších dnech. Vysavač běžel tak jako na všech ostatních kontrolovaných pumpách přesně. Za pět korun můžete vozidlo vysávat čtyři minuty a patnáct vteřin.

Hypernova

Kdo po Tobě chlebem, ty po něm kamenem. Tak by se dala popsat situace na pumpě Hypernova. Za vysavač by zákazník nezaplatil ani korun, ovšem v případě, že by fungoval. „Lidé totiž kradou koncovky. Každý půl rok koupíme dvě a dlouho tady nezůstanou,“ tvrdila Kateřina Koubová, vedoucí pumpy Hypernova. Dodala, že v příštím týdnu budou moci lidé služby opět využívat.

Čerpací stanice Armex

Na čerpací stanici ARMEX si motoristé mohou auto mýt za deset korun minutu a půl. Lidem se to zdá jako velmi krátký interval.

„Při tomto čase za umytí utratím v průměru padesát korun,“ konstatoval muž, který zrovna myl své vozidlo. Za deset korun si tu auto i vyluxuje.

Euro Oil Bynov + Tesco

Nejdéle mohou zákazníci luxovat na pumpě Euro-Oil v Bynově, za deset korun poběží vysavač celých patnáct minut. Na čerpací stanici v TESCO vám za stejnou cenu bude fungovat šest minut.

Řidiči na benzinových čerpadlech se shodli, že doba, po kterou funguje ruční mytí, je velmi krátká. „Za pár minut si auto přece neumyji. Myslím, že to mají nastavené tak kvůli tomu, abychom více využívali dražší automatické myčky,“ řekl například řidič Petr Svoboda u pumpy OMV.