„Byla oceněna mistry republiky a v tomto by ráda pokračovala a stále se zdokonalovala. Ráda by se zaměřila i ve větší míře na show dance, kde se velký důraz klade na kostýmy a kulisy, které jsou ovšem finančně velmi nákladné,“ říká Josef Dzurko.

Prestige má ve svých řadách talentovanou jedenáctiletou Vall Dzurkovou. Ta je od svých sedmi let až doposud mistryní republiky v sólu i formacích. V roce 2014 se stala mistryní světa v urban street show v Srbsku, v roce 2015 ve čtyřech disciplínách v Babylonu v Liberci a v roce 2016 mistryní Evropy v Amsterdamu v Holandsku.

„Dvakrát se už mihla v TV Nova v Tvoje tvář má známý hlas. Tancuje i u Yemiho v Dance Academy Prague,“ popisuje Dzurko.

Skupina Prestige vznikla v roce 2006. Nabírá stále nové členy, a to i ze sociálně slabších rodin. S takovými dětmi pracuje Josef Dzurko úspěšně již několik let.

„Pomáháme tak rodinám, aby jejich děti nezůstaly „na ulici“, ale našly si koníčka, který je bude naplňovat,“ uvedl trenér.

V současnosti má Prestige pětasedmdesát dětských členů. Podle slov Josefa Dzurka ho vedení dětí k tanci naplňuje. Jako taneční lektor působí již 26 let. Práci lektora vykonává zdarma po svém zaměstnání.

Aby taneční skupina mohla fungovat, je zapotřebí více finančních prostředků, než jaké obdrží od rodičů v rámci „kroužkovného“. Startovné a dopravné na soutěže je totiž stále dražší, především pokud jde o mezinárodní účasti.

„Budeme velice vděční za jakékoli sponzorské příspěvky a dary,“ uzavírá Dzurko.