Moderní Centrum Pivovar využívají lidé v Děčíně již půl roku. Jaký byl? A co se chystá nového? Na to odpovídá manažer pivovaru Aleš Stupka.

Jak jste za ten uplynulý půl rok spokojeni s návštěvností?
Určitě by mohla být lepší. My si ale uvědomuje, že otevírat v dnešní době obchodní centrum není jednoduchá záležitost. Obchodní centra se 
v současnosti dostávají na zajímavá čísla a hodnoty později. Samozřejmě se snažíme, abychom měli lidem co nabídnout, aby se ta nabídka rozšiřovala, a to nejen pokud jde o obchody, ale i různé programy tady na pasáži. 
V nejbližší době se ji chystáme ještě více zpříjemnit. Pokud jde o návštěvnost, mohu prozradit, že se pohybujeme na standardní úrovni jiných podobných regionálních center.

Co chystáte pro zákazníky nového?
Chystají se zajímavé akce 
i výstavy. Na konci října tu proběhne zajímavá akce Dýňodlabání pro děti i rodiče. Lidé si tu budou moci vydlabat dýně, navíc se po centru bude pohybovat rodinka ve stylu Addamsových a nebude chybět dekorace, která navodí tu správnou atmosféru. Na listopad, konkrétně na patnáctého listopadu, pak chystáme další větší akci. Zatím na ní pracujeme, ale mohu prozradit, že mimo akrobatů a iluzionistů nás navštíví Kamil Střihavka. Dorazit by měl také známý boxer Lukáš Konečný, který bude křtít kalendář kroužku Krůčky. 
A v neposlední řadě tu budou v tomto termínu probíhat čtyři slevové dny Centra Pivovar. Lidé budou moci u našich obchodníků uplatnit slevové poukázky.

Pivovar zažil při otevření nával lidí.Jak se k nim lidé dostanou?
Naše hostesky je budou rozdávat po Děčíně. K dispozici budou také tady v Centru Pivovar, lidé v Děčíně a dalších městech je navíc dostanou domů do schránek.

Co jste v centru otevřeli od zahájení provozu nového?
Od června jsme otevřeli čínské bistro, rehabilitační centrum a kasino. Připravujeme rozšíření nabídky občerstvení o další dvě bistra. Myslím, že již mohu prozradit, že se bude otevírat Fit bar s nabídkou zdravějších jídel. Druhé občerstvení ještě není rozhodnuté, nicméně rádi bychom, aby se nabídka jídel rozšířila. Pokud nenastanou žádné problémy, bude se otevírat ještě do Vánoc, tedy v listopadu nebo v prosinci.

A co McDonald's, na který se lidé ptají? Bude, nebo nebude?
My doufáme, že bude. Jednání už bylo skoro v závěrečné fázi, stalo se ale, že došlo
k výměně ředitele české pobočky, takže jednání začíná nanovo. Máme o něj ale zájem, přesto jednáme i s dalšími podobnými provozovateli, takže pokud by to nebyl McDonald's, bude to někdo jiný.

Jak je snadné nebo naopak těžké přilákat sem nové obchodníky?
Může se to zdát jako jednoduché oslovit světoznámé obchodní řetězce – dát jim nabídku a oni sem přijdou. Bohužel, takto to nefunguje. Řetězce mají své expanzní plány rozvržené většinou do několika let a dle lokalit, pokud zrovna nespadáme do jejich plánů, mohou jednání trvat půl roku, rok, nebo i déle.

Vraťme se ještě k tomu rozvoji. Na co chcete zákazníky nalákat?
Za zmínku určitě stojí naše sály ve sklepení. Je to zajímavý prostor, který není veřejnosti běžně přístupný. Sály jsou moc pěkné, nově nasvícené. Budou tu probíhat večírky firem, školení, hudební vystoupení nebo plesy. I my jako centrum zde připravujeme zajímavé akce, jako např. koncert nebo divadlo.

Nově budeme otevírat také lékárnu, zřejmě již na přelomu října a listopadu. Chystáme otevření nové kavárny Julius Meinel a prodejny Pepco. S otevřením počítáme na listopad, prosinec. Na střešním parkovišti bude otevřena také nová myčka aut, a to ve chvíli, kdy se podaří získat všechna povolení.

Potýkáte se se zloději?
Ano, i tato skupina obyvatelstva nás navštívila. Máme tu ale rozsáhlý kamerový a zabezpečovací systém. Spolupracujeme s městskou i státní policií. Navíc tu funguje 24 hodin denně bezpečnostní agentura, která má v zachytávání zlodějů vysokou úspěšnost. Musím přiznat, že jsem mile překvapen Městskou policií Děčín, která ke všem případům přistupuje na profesionální úrovni.

Popište na závěr nějakou pěknou zlodějskou historku…
Jednou bezpečnostní agentura chytala zloděje. Utíkal, ale evidentně nestíhal a zahodil všechno, co ukradl. Sice se mu podařilo utéct, ale lup se podařilo zachránit 
a jeho popis agentura předala policii.