Student Agency upravila jízdní řády pro víkendový provoz na Kozí dráze. Vlaky nebudou jezdit v dvouhodinových intervalech, jako v uplynulém víkendu, ale v sobotu jen třikrát, v neděli čtyřikrát. Dalším vylepšením je to, že Student Agency vyšel v novém jízdním řádu vstříc mnoha zájemcům a vlaky zastaví i v Ujčíně a Chlumci u Chabařovic.

„Každý vlak bude mít čtyři vagóny, takže lidé by se měli vejít. Prodlouží se o několik minut i doba stání na zastávkách, aby lidé mohli pohodlně a včas nastoupit,“ řekl obchodní ředitel Student Agency Jiří Schmidt. Už ve čtvrtek firma vylepila letáky s novým jízdním řádem na zastávkách a všude kde, je to možné. „Chceme co nejdříve informovat širokou veřejnost o změně, která je o víkendu čeká,“ dodal Schmidt.

Žluté vlaky RegioJet, což je dceřiná společnost Student Agency, vyjedou na Kozí dráhu už podruhé. Poprvé měly velké problémy. Lidé si stěžovali na zpoždění.

„Měli jsme technické problémy na trati, byla dlouho nevyužívaná,“ omlouval se cestujícím Schmidt.

I přes zpoždění se ale lidem jízda žlutými vlaky líbila. „Jela jsem prvním vlakem, v Jílovém nešla otevřít stanici a strojvedoucí se nemohl dostat k telefonu, aby se nahlásil. Údajně jim zaměstnanci drah vydali jiné klíče. Někde snad telefon nefungoval vůbec. Vypadalo to, že Jančura (pozn. red. majitel Student Agency) protistranu podcenil. Ale jízda stála za to,“ píše mimo jiné v internetové diskusi pisatelka Jana.

Jízdní řád.

Jiří Schmidt připustil, že některé problémy mohly být na straně provozovatele, tedy Správy železniční dopravní cesty, případně Českých drah, ale nechce je komentovat.

Jízdní řád

„Na naší straně rozhodně problémy nebyly, trať byla v provozuschopném stavu, musíme ji udržovat i v době, kdy se na ní nejezdí. Jenže tak zvanou živou dopravní cestu, kam patří třeba dispečeři či výpravčí, mají stále na starost České dráhy, službu pro nás zajišťují smluvně a za úplatu. Takže pokud někdo dostal špatné klíče od stanice, je to chyba Českých drah,“ řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Tomu se mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský bránil. „Před jízdou jsme všechno zkontrolovali, klíče byly správné, ani na naší straně není chyba,“ tvrdil Šťáhlavský. Dodal, že potřebný servis na standardní úrovní zajistí České dráhy i tento víkend.

RegioJet zahájil o uplynulém víkendu v Ústeckém kraji propagační jízdy soupravami Siemens Desiro na již neprovozované takzvané Kozí dráze mezi Děčínem a Krupkou na Teplicku. Na ní pravidelná doprava skončila v prosinci 2007. Kraj kvůli ztrátovosti neobjednal vlaky. V sobotu a v neděli se po Kozí dráze žlutými vlaky svezlo více než pět tisíc lidí.