Nový nájemce
na druhý pokus

Vybrat nového provozovatele Střelnice se radnici podařilo na několikátý pokus. Původně mělo být jasno nejpozději do konce listopadu, kvůli chybějícím podkladům některých uchazečů vedení Děčína rozhodnutí o novém nájemci odložilo.

Ve druhém výběrovém řízení pak nakonec vybralo ze tří zájemců o provozování společenského domu Jaroslava Kortuse.

„Rada města především vycházela z velmi dobrých výsledků pana Kortuse v gastronomii a v kulturním životě z dřívějšího působení v Parolodi a podniku Fabrika. Dále nejvýrazněji nabídl zlepšení kulturního života ve společenském domě," vysvětluje výběr nového nájemce Střelnice náměstek děčínského primátora Pavel Sinko.
Nový nájemce by měl začít přebírat Střelnici v nejbližší době. Příliš času na kompletní inventuru nemá. Již na začátku ledna se na plné obrátky rozběhne několik měsíců trvající plesová sezóna.

Podle některých lidí ale radnice s výběrovým řízením zaspala o několik měsíců.

„Ta soutěž měla být vyhlášena někdy na přelomu jara
a léta. Tak, aby bylo dost času celý kulturní dům převzít 
a hlavně vše připravit na další sezónu," říká pořadatel kulturních akcí  Jiří Rous.

Školy se o své plesy prý bát nemusí

Některé školy se obávají, zda budou jejich maturitní plesy na Střelnici. Ty první totiž budou již v v první polovině ledna, ještě dříve pak bude magistrátní ples. Ten by měl být 8. ledna.

„Ve škole trochu panují obavy, jak to bude s maturitním plesem," řekl před časem při debatě o změně nájemce ředitel děčínského gymnázia Václav Lešanovský.

Podle Jaroslava Kortuse se ale školy a ani ostatní pořadatelé plesů bát nemusí.

„Se zástupci gymnázia jsem již jednal. Jim, stejně jako ostatním pořadatelům se budu snažit vyjít vstříc. Slíbil jsem jim také, že zachovám stejné podmínky, jako měli 
s panem Kudrhaltem. Tedy nejen cenové, ale i to, co například budou chtít zajistit ode mě a co si zajistí sami," uklidňuje pořadatele plesů nový nájemce Střelnice.

Napřed se chce na Střelnici rozkoukat

Několik měsíců trvající plesovou sezónu chce Kortus využít k tomu, aby se na Střelnici rozkoukal. Podle jeho slov je na ní dost práce.

„Chci Střelnici pozvednout. Aby měla odpovídající nabídku, kulturu i slušnou obsluhu. Na samotný program dojde na podzim příští rok," říká Kortus.

Zda dostane na provoz společenského domu dotaci od města, to zatím není jisté. 
V nedávné minulost šlo na její provoz z městské pokladny až několik milionů ročně.

Poslední roky se ale dotace výrazně snížila. Pro příští rok počítá rozpočet s půl milionem.

„Dotace města bude závislá na kulturních aktivitách nájemce," dodává mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.