Novou informační kampaň zaměřenou na boj proti zlodějům a vykradačům aut spustila děčínská městská policie ve spolupráci s Policií ČR. Motoristům v Děčíně se do ruky dostává leták, jehož cílem je informovat o možnostech ochrany před trestnou činností.

„Jde nám o to, jednoduchou formou připomenout motoristům, co mohou sami udělat pro to, aby se zloděj právě jejich vozu vyhnul,“ vysvětlil záměry strážníků ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Leták informuje řidiče o tom, co je nejčastějším cílem zlodějů. Jedná se například o autorádia, mobilní telefony, ale i jinou elektroniku, kterou lidé v autě často zapomínají a zbytečně tak zloděje lákají. „Druhá část letáku sestává z informací, jak se bránit krádežím vozidel. Jde o doporučení, které se týkají například nákupu páky na volant, imobilizeru, autoalarmu nebo, pokud lidé chtějí mít větší jistotu, zámku řadící páky,“ uvedl Horák.

Leták v současné době dávají strážníci za stěrače vozidel parkujících na sídlištích a velkých parkovištích u obchodních domů, v rámci dopravně bezpečnostních akcí je pak motoristům předávají policisté děčínského okresního ředitelství.

„Cílem je samozřejmě snížit počet krádeží aut a vykradených vozidel. Akci jsme naplánovali na období před svátky, kdy se frekvence této trestné činnosti pravidelně zvyšuje. Letáková kampaň je rozložena na několik etap, v té první strážníci a policisté rozdali zhruba jeden tisíc letáků, další je pak v plánu s odstupem jednoho měsíce,“ doplnil ředitel.

Kampaně zaměřené na poskytování informací o možnostech ochrany před trestnou činností jsou jedním z bodů koncepce prevence kriminality, kterou v letošním roce schválilo zastupitelstvo města. městská policie počítá do budoucna s dalšími akcemi tohoto typu. „Je to poměrně účinná a také relativně levná forma prevence kriminality,“ dodal Horák.

(mp)