Majitelé obchodů Křížové ulici v Děčíně zaznamenali v poslední době zvýšený počet krádeží ve svých provozovnách. Spojili se a písemně požádali městskou policii, aby jim pomohla. S reakcí strážníků jsou spokojeni.

„Od začátku roku se sem začali stahovat zloději, kteří kradli v našich obchodech. Dotklo se to tu všech krámků, proto jsme se dohodli a společně se obrátili na městskou policii, aby nám sem posílali víc hlídek,“ řekla Marie Blažková s obchodu Šarm.

Dagmar Krnáčová z dalšího obchodu v Křížové ulici si myslí, že odezva strážníků je skvělá: „Měla jsem strach, kdykoliv se mi tu otevřely dveře. Ukradli mi tu třeba knihu za čtyři sta korun, kterou obratem prodali dole v hospodě. Naštěstí se tu všichni známe a kamarádka, která v restauraci pracuje, mi ji přinesla zpět. Teď se to hodně zlepšilo. Strážníci sem do obchodu chodí několikrát denně. To zloděje odrazuje.“ Dodala, že městští policisté všem obchodníků i poradili, jak se při zjištění krádeže zachovat.

Marcel Horák, ředitel městské policie v Děčíně její informace potvrdil: „Od začátku roku řešíme drobné krádeže v obchodech, ale i na ulicích v Děčíně.

Z Podmokel se nám podařilo velkou část zlodějů následkem opakovaných akcí vytlačit. Bohužel se přesunuli do jiných částí Děčína, zejména na Tyršovu ulici a do Křížové.“ Do těchto míst teď městská policie i na popud tamních obchodníků soustředila intenzivní hlídkovou činnost.

Horák dodal, že během dlouhodobé akce zaměřené na zloděje, se strážníkům podařilo zadržet řadu pachatelů, z nichž někteří měli na svědomí velký počet krádeží. Městská policie začala také denně kontrolovat všechny bary a restaurace v Děčíně a to i několikrát během dne a noci. Strážníci se zaměřují na ta zařízení, kde se zloději rádi schází.

„Výsledkem těchto akcí je i několik zadržených, po kterých bylo vyhlášeno pátrání,“ podotkl ředitel Horák. Akce zaměřená na zloděje bude trvat bez omezení podle potřeby. Strážníci vyzývají k větší spolupráci občany, kteří kdykoli mohou zavolat na tísňovou linku 156.

„Lidé mohou nahlásit i pouhou přítomnost podezřelých lidí v prodejně nebo na jiných místech. Můžeme tak zasáhnout včas ještě před tím, než k něčemu dojde,“ doplnil Tomáš Pavlík, mluvčí městské policie.

Majitelé obchodů v Křížové ulici si teď dávají na zloděje větší pozor. Ale nemyslí si, že by se jim podařilo krádežím zamezit zcela.

„Je to podle mě i dobou. Lidé tu nemají práci, a tak někteří začali krást. Na druhou stranu se kradlo vždycky. Ovšem budeme si tu mezi sebou i dál pomáhat a vzájemně se na možné zloděje upozorňovat,“ uzavřela Marie Blažková.