V Děčíně strážníci opět začnou s měřením rychlosti, a to ve spolupráci s Policií ČR. Od začátku ledna byl radar nevyužívaný vzhledem k novele zákona a nejasnostem ohledně dopravního značení, které by mělo na měření rychlosti městskou policií řidiče upozorňovat.

„Předem jsme avizovali, že dokud nebude v této oblasti definitivně jasno, měřit rychlost nebudeme. A to i přesto, že se ozývala doporučení k více méně volnému zpracování dopravního značení. Naše stanovisko nám nedávno potvrdil i krajský úřad, který se jasně vyjádřil, že bez zákonem stanoveného dopravního značení měřit v podstatě nelze,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že v rámci společného měření s Policií ČR povinnost úsek označovat dopravními značkami odpadne. Měřit totiž nebude strážník, ale policista. „Strážník bude pouze přestupek řešit na místě. Na tomto postupu jsme se dohodli s dopravním inspektorátem, se kterým budeme na těchto dopravních akcích spolupracovat,“ vysvětlil ředitel.

Důvodem k opětovnému zahájení měření rychlosti byly zejména stížnosti obyvatel z některých lokalit na to, že motoristé rychlost často porušují. „Jedná se například o některé obytné zóny na sídlištích a jiné nebezpečné úseky, na kterých již došlo i k vážným dopravním nehodám,“ dodal ředitel.

(mp)