Děčínští strážníci před blížícími se svátky opět rozjíždějí informační kampaň zaměřenou na prevenci krádeží a vykrádání motorových vozidel. Strážníci budou opět v terénu distribuovat letáky s upozorněním na nebezpečí, která majitelům vozů hrozí.

„Jde o pokračování úspěšné kampaně, kterou jsme společně s Policií ČR zajišťovali v posledních dvou letech. Výsledkem kampaně byl výrazný pokles krádeží vozidel a vloupání do nich,“ řekl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Leták informuje řidiče o tom, co je nejčastějším cílem zlodějů. Jedná se například o autorádia, mobilní telefony, ale i jinou elektroniku, kterou lidé v autě často zapomínají a zbytečně tak zloděje lákají. „Druhá část letáku sestává z informací, jak se bránit krádežím vozidel. Jde o doporučení, které se týkají například nákupu páky na volant, imobilizéru nebo zámku řadící páky,“ uvedl Horák.

Akce je stejně jako vloni naplánována na období před vánočními svátky, kdy se počet těchto trestných činů pravidelně zvyšuje. „A nejde samozřejmě jen o majitele vozidel, která jsou často terčem zlodějů. V předvánočním shonu mají žně kapsáři, kteří využívají tlačenic a snížené pozornosti lidí. Pokud budou lidé dodržovat několik zásad bezpečného chování, jako například nespouštět v obchodu oči z tašek, nosit peněženku na bezpečném místě v kapse co nejblíže tělu apod., riziko okradení tak sníží na minimum. V této souvislosti jsme v rámci městské policie přistoupili k úpravám směn směrem k výraznému posílení pěší hlídkové služby v obou centrech města. Výrazně zvýšený pohyb uniformovaných strážníků v ulicích je jedním z nejúčinnějších preventivních opatření,“ dodal Horák.