„Jako mimořádně úspěšný lze vyhodnotit letošní výsledek dotačního řízení na projekty prevence kriminality. Město na projekty získalo bezmála šest set dvacet tisíc korun,“ uvedl děčínský primátor Vladislav Raška.

Rozšíření stávajícího městského kamerového dohlížecího systému, který provozuje Městská policie Děčín, počítá s instalací dvou nových kamerových bodů, a to v Děčíně VI. „Jedna kamera bude sledovat okolí obytného domu v ulici Krásnostudenecká, druhá kamera bude umístěna v ulici Želenická,“ uvedl mluvčí strážníků Tomáš Pavlík.

„Budu ráda, když tu bude kamera. Hlavně o víkendu se bojím jít večer se psem na vycházku. Okolo místní diskotéky se dějí občas věci, starému člověku z toho jde hlava kolem. Alespoň tu strážníci udělají konečně pořádek,“ pochvalovala si pětašedesátiletá obyvatelka tamního sídliště. „Tyto lokality jsme vybrali právě na základě analýzy kriminality. Problémy jsou hlavně o víkendu a jednou ze zásadních příčin je provoz nočních podniků a diskoklubu,“ přiznal ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Kamerový systém sestává zatím z celkem třinácti kamerových bodů. V uplynulých dvou letech prošel výraznou modernizací. Systém se za třináct let existence v Děčíně osvědčil a stal se jedním z nejúčinnějších prostředků prevence kriminality. „Děčín VI se tak letos připojí k bezpečným zónám města, kde díky kamerám kriminalita klesá,“ doplnil primátor.

Kromě kamerového systému získalo město dotaci na tři projekty sociální prevence, které zajišťuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Jde o letní rekreačně výchovný tábor a dva víkendové pobyty pro děti.