Předvolební kampaň začíná v regionu zatím pozvolna a některé strany dosud kandidátku úřadům oficiálně nepředložily.

„Předpokládáme, že největší nával bude tradičně 
v úterý ráno," řekla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.
Až po uplynutí termínu bude moci krajský úřad zveřejnit jména jednotlivých subjektů.

Ze zveřejněných informací zatím vyplynulo, že kandidovat budou všechny strany, které jsou nyní zastoupeny v krajském zastupitelstvu.

Komunisty, kteří poslední krajské volby vyhráli, povede hejtman Oldřich Bubeníček, sociální demokraty poslanec Jaroslav Foldyna.

Právě ČSSD tvořila s KSČM v posledních čtyřech letech v kraji koalici. Foldyna v roce 2008 získal nejvyšší počet preferenčních hlasů, přesto se tehdy hejtmankou stala jeho stranická kolegyně Jana Vaňhová.

Jedničkou kandidátky ODS je kadaňský starosta Jiří Kulhánek, hnutí ANO postavilo do čela litoměřického zastupitele Petra Urbánka.

Lídrem TOP 09, která v posledních volbách v kraji nepřekročila pětiprocentní hranici, je poslanec Michal Kučera.
Jedničkou Starostů a nezávislých (STAN) se stal starosta Malých Žernosek Petr Liška.

Spory o název komplikovaly předvolební přípravu současné krajské opozici, která dosud fungovala pod hlavičkou PRO!Kraj. Jedna ze součástí uskupení, bílinská B10 se přejmenovala na ProKraj a oznámila, že bude kandidovat v podzimních krajských volbách. Stávající PRO!Kraj se zaregistroval pod novým názvem Jsme PRO!Kraj a jedničkou jeho kandidátky bude Leo Steiner. Lídrem společné kandidátky zelených a pirátů je zemědělec Daniel Pitek, společnou kandidátku DSSS a LEV-21 vede Tomáš Vandas.

Kampaň se rozbíhá postupně. V kraji už jsou k vidění billboardy ANO a ODS. TOP 09 a Jsme PRO!Kraj ve větší míře využívají facebook.

Kromě krajských voleb se uskuteční ve dvou obvodech i senátní volby. Kandidátní listiny pro krajské volby mohou podávat pouze státem registrované strany a hnutí, jejichž činnost nebyla pozastavena, a také případně jejich koalice. Podobná je situace i u senátních voleb, do nichž se ovšem mohou navíc přihlásit nezávislí kandidáti sami za sebe. Krajské volby se budou konat společně s prvním kolem senátních voleb 7. a 8. října.