Areál Zadní Telnice na Ústecku měl minulý víkend plno, teď provozovatelé počítají návštěvníky na stovky. "Návštěvnost byla mimořádně nízká, odhadem tak na desetině minulého víkendu. Jestli tady máme 200 lidí, je to hodně," řekl jeden z provozovatelů Jindřich Holinger.

Podle něj dali lidé na předpovědi počasí. "Meteorologové tvrdili, že bude foukat silný vítr, to mohlo návštěvníky odradit. V sobotu sice pršelo a sníh byl rychle měkký, v neděli ale máme nádherné počasí, jaké tady dlouho nepamatujeme, a lidé stejně nepřijeli," doplnil Holinger.

Středisko má v provozu přes tři kilometry sjezdovek, na kterých leží 20 až 40 centimetrů technického sněhu, přes noc přibylo i několik centimetrů sněhu přírodního.

Stovky lidí zamířily také do střediska Klíny na Mostecku. V provozu má 2,6 kilometru sjezdovek s 30 až 40 centimetry technického sněhu. Obdobné je to i na teplickém Bouřňáku. Ten v týdnu přerušil provoz, aby správci připravily sjezdovky na jarní prázdniny, které na Teplicku začínají v pondělí. Od pátku jsou v provozu svahy Mikeska, Údolíčko a Slalomák.

Naopak obleva zastavila provoz v níže položených střediscích. Zavřeno má areál v Horním Podluží na Děčínsku. "Zatím máme dostatečné zásoby sněhu, které plánujeme rozhrnout v polovině příštího týdne, kdy se má ochladit. Areál pak opět uvedeme do provozu," informují provozovatelé. Mimo provoz je i středisko v Jiřetíně pod Jedlovou.