Řekr to Jiří Vondra, mluvčí společnosti Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic Ústeckého kraje. Pracovníci firmy byli původně obviněni z pletich při zadávání veřejné zakázky. Tendrem za zhruba 17 milionů korun se již dříve zabýval i antimonopolní úřad, který zakázku kvůli chybám zrušil.

Podle Vondry státní zástupce shledal obvinění zaměstnanců Krajské zdravotní vznesená ústeckou hospodářskou kriminálkou předčasnými. "Vytkl řadu nedostatků a akceptoval námitky stíhaných, kteří se proti neadekvátnímu postupu policie ohradili a podali stížnosti na postup vyšetřování i jeho výsledky," uvedl. Státního zástupce se nepodařilo zastihnout.

Obvinění mířilo proti členům hodnotící komise Krajské zdravotní, kteří o zakázce na nákup CT rozhodovali, uvedl v září server Aktuálně.cz. "Jediným hmatatelným výsledkem policejního vyšetřování jsou prozatím obavy zaměstnanců zúčastňovat se práce v hodnotících komisích výběrových řízení, kterých přitom společnost s ohledem na potřeby pěti nemocnic realizuje stovky ročně," řekl mluvčí firmy Vondra.

Zakázkou se zabýval i Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Kvůli zjištěným chybám ji zrušil. Tendr původně vyhrála společnost Siemens, ÚOHS se zakázkou začal zabývat na základě podání konkurenčního Philipsu. Krajská zdravotní musela za chyby v tendru zaplatit pokutu 10.000 korun a také uhradit náklady řízení 30.000 korun.