Autobusy, které zajišťují drtivou většinu dopravní obslužnosti v regionu totiž vyjedou podle normálních jízdních řádů. Nezastaví se ani městká hromadná doprava v Děčíně.

Pro lidi z Děčínska to znamená především problém při cestování do zaměstnání a škol v Ústí nad Labem a ve směru na Prahu. Cestující směřující z jihu na sever okresu, případně opačně, mohou využít autousových linek.

„Všechny linky provozované na území Ústeckého kraje našimi smluvními partnery budou jezdit dle platných jízdních řádů. Výjimkou je Dopravní podnik města Ústí nad Labem, kde není situace jednoznačná a je možné částečné omezení provozu,“ řekl včera mluvčí krajského úřadu Zdeněk Rytíř.

Jeho slova potvrzuje také ředitel děčínského dopravního podniku Bohumil Bárta, podle nějž se řidiči připojí ke stávce pouze symbolicky.
„V autobusech budou umístěny letáčky upozorňující na stávku. A řidiči by měli mít také reflexní vesty,“ přiblížil situaci v dopravním podniku. Ten zajišťuje nejen hromadnou dopravu v Děčíně, ale také velkou část příměstských linek v jižní části okresu.

Naopak na železnici je naprosto jasno – nevyjede jediná lokomotiva, vypraven nebude jediný vagón.

„Stávka zastaví osobní i nákladní vlaky prakticky všech dopravců působících v České republice na železnici. Cestujícím proto doporučujeme, aby v tento den zrušili své plánované cesty a přeložili je na následující dny nebo zvolili náhradní dopravu jinými dopravními prostředky,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Podle informací dostupných v průběhu středečního odpoledne se dráhy snažily zajistit alespoň částečnou náhradní autobusou dopravu pro páteřní linky v kraji. Tedy z Děčína přes Ústí nad Labem a Teplice do Mostu a z Ústí nad Labem do Lovosic.

„Rozhodně není možné počítat s tím, že náhradní autobusy budou jezdit s takovou kapacitou a v takovém taktu jako vlaky. Proto bych je doporučoval využívat pouze v opravdu velmi nutných případech, jako je například návštěva nemocnice. Rozhodně nedoporučuji využívat náhradní dopravu k běžným cestám do zaměstnání a škol,“ doplnil Šťáhlavský.