Pouze týden mají starostové obcí na to, aby do rady kraje předložili své požadavky, zda chtějí alespoň přes léto o víkendech obnovit provoz na tratích, kde není pravidelná doprava. Týká se to i kdysi oblíbené Kozí dráhy, tedy trati mezi Děčínem a Oldřichovem u Duchcova, která vede přes Chlumec a Telnici.

„Avizovali jsme možnost příspěvku obcím ze strany kraje, pokud obce na jednotlivých tratích dopravu zajistí a objednají,“ uvedla hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. „Výše příspěvku bude záležet na finační náročnosti provozu, která se odhaduje v řádu na půl milionu korun na trať v jedné letní sezoně,“ upozornila Vaňhová.

Zastupitelstvo kraje se má návrhy na víkendové jízdy zabývat příští středu, protože tak by se schválené trasy stihly zavést do jízdního řádu, který se bude měnit ke 14. červnu.

„Na nás je to hrozně krátký čas. Samozřejmě budu jednat s dalšími starosty obcí na trati, ale o tom, zda budou do provozu investovat, nerozhodují oni, ale zastupitestva,“ řekl starosta Telnice Jaroslav Doubrava. Postěžoval si, že sice kraj uvádí, že s nimi o trati jedná prostřednictvím Konzultační dopravní společnosti, ale ta se na něj obrátila před pouhými čtrnácti dny.

Doubrava upozornil, že mu nejde ale jen o víkendový letní provoz. Podle nějbyla trať cíleně ekonomicky zlikvidována kvůli dálničnímu přivaděči. Z jeho stavby sice sešlo, ale provoz na trati už nebyl obnoven