Po jarní a letní koronavirové pauze se Deník vrací k setkáním se starosty, na kterých probírají to, co je v jejich obcích a regionech trápí. V úterý 8. září tak zamíří Deník do Lipové, kde se uskuteční v podstávkovém domě debata se starosty ze Šluknovska. To dlouhé roky bojuje s těžkostmi ve zdravotnictví.

Nemocnice se několik let potácela na propastí, chybí praktičtí i odborní ambulantní lékaři. Stará se stát dostatečně o systém zdravotnictví nebo v této záležitosti totálně selhal? Také o tom bude v úterý v Lipové řeč. Debatovat se bude také o cestovních ruchu, o jeho přínosech pro Šluknovsko, ale také rizicích, která může velký a nerovnoměrný příval turistů způsobit.

Projekt Deník s vámi.Zdroj: grafika DeníkO nejpalčivějších problémech Šluknovska přijdou diskutovat senátor Zbyněk Linhart, předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska a starosta Krásné Lípy Jan Kolář, předseda Dobrovolného svazku obcí a starosta Dolní Poustevny Robert Holec, starosta Vesnice roku 2019 lipovský Pavel Svoboda, starostka Šluknova Eva Džumanová, starosta Rumburku Lumír Kus a místostarosta Jiříkova Jindřich Jurajda. Diskuze se zúčastní také zástupce obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, jejímž úkolem je propagace regionu mezi turisty nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí.