Co je v současnosti největším problémem ve vaší obci?
Nejsou ochranné, gumové rukavice. Ostatních ochranných pomůcek je docela dost. Poté co na začátku epidemie byl tak trochu trochu chaos a stát „zaspal“, tak teď se dostáváme do fáze, kdy distribuce pomůcek probíhá rychle a účinně. Druhá věc, která nesouvisí s koronavirem a která začíná být problémem ve městě, je opět dodržování rychlosti na místních komunikacích. Po opravě silnice v Karlově ulici, kde se položil nový asfaltový povrch, si tam naši řidiči udělali „závodní dráhu“. Asi v brzké době se do Varnsdorfu opět vrátí radary.

Koho byste u vás rád pochválil či ocenil?
Moc chválím všechny občany, kteří se během jednoho dne po vyhlášení nouzového stavu zapojili do šití roušek. Ve svých volných chvílích, zadarmo, nezištně. Moc jim za to děkuji. Je vidět, že se v době nouze umíme dát dohromady a nemyslíme jen na sebe. Děkuji skupině dobrovolníků, kteří se starají o naše seniory a rozvážejí potřebné věci. No a nakonec velký dík vietnamské komunitě, která přispěla šitím roušek a také finančním darem.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Tato situace jak pro stát, tak pro kraj a obec je naprosté novum. Nemáme zkušenosti s tak velkým počtem nemocných, nakažených, lidí v karanténě. Proto možná tak trochu omlouvám stát, popřípadě kraj, že na začátku byl chaos a nedostatek všeho. To, co mě ale mrzí, je to, že sousední Liberecký kraj se dokázal velmi rychle zorganizovat a dokonce pomáhal i našim obcím. Patří jim za to poděkování. A myslím si že i ostatní starostové ve svých městech a obcích jsou lidé na svých místech.