Sykáček avizoval svou rezignaci již před dvěma týdny v rozhovoru pro Děčínský deník.

„Na radnici jsem 14 let, z toho deset let starostou. Dost dlouho jsme byli s místostarostou Švábem dobrým týmem, dnes jím již nejsme.  U koaličních zastupitelů nemám téměř žádnou podporu, nemohu se spoléhat jen na hlasy opozice. To je podle mne politicky nesprávné," prohlásil Sykáček.

Podle svých slov chtěl opustit rumburskou radnici již ke konci května.

„Za deset let jsem ale nashromáždil tolik dokumentů, že bych nebyl schopen je uspořádat a předat," dodal během svého posledního vystoupení na rumburském zastupitelstvu v roli starosty. Omluvil se také svým voličům, že je svým odchodem z funkce zklamal.

Výrazněji jiskřit se začalo na rumburské radnici již loni v říjnu, kdy Sykáček spolu s tehdejším místostarostou Ladislavem Pokorným napadl průběh veřejných zakázek. Již během říjnového zasedání byl ale Pokorný odvolán. O odvolání starosty Sykáčka se zastupitelé také několikrát snažili. Vždy ale neúspěšně. Jeho odpůrci mohou slavit až nyní, když sám rezignoval.

Na stranu starosty se ale postavil například Josef Dvorský z Rumburka.

„Myslím, že se vracíte mezi slušné lidi. Sice to poznání přišlo pozdě, ale bohudík přišlo. Tohle zastupitelstvo nemůže dál vládnout až do příštích řádných voleb," rozčiloval se Dvorský.

Podle zastupitele Václava Staňka (KSČM) se Sykáček za svůj odchod omlouvat nemusí.

„To, co se stalo v říjnu, to se nedělá mezi slušnými lidmi. Já jsem dnes nečekal omluvu za to, že odcházíte, ale za to, co jste udělal od října," prohlásil Staněk.