Co je v současnosti největším problémem ve vaší obci?
Za největší problém považuji nedostupnost profesionálních zdravotních pomůcek (např. respirátorů nejvyšší třídy) pro náš domov pro seniory. Zaměstnanci zde již měsíc tráví v dobrovolné karanténě, díky čemuž chrání svoje klienty, karanténa ale nemůže pokračovat do nekonečna a pak budou pomůcky potřebovat. Naopak občany se díky aktivitě lidí ve městě, jen v CDM bylo našito přes 5000 roušek, podařilo běžnými ochrannými pomůckami zásobit. Problémem je samozřejmě i nejistota – měli jsme v letošním roce naplánované investice, rozvoj turistického ruchu, nové kulturní a společenské akce – a teď jen sčítáme škody a přemýšlíme, co se z plánovaného rozvoje města podaří zachránit.

Koho byste u vás rád pochválil či ocenil?
Nejvíc bych ocenil ty, kdo se zapojili do dobrovolné pomoci svému okolí. Ty, kdo začali šít roušky, shánět dezinfekce, zajišťovat další pomoc svým sousedům. Rád bych také ocenil všechny zaměstnance, kteří obětavě pokračují ve své práci. Například zdravotníky, zaměstnankyně školek, prodavačky v obchodech, uklízečky, pracovníky městského úřadu i technických služeb. Zvláštní poděkování si samozřejmě zaslouží již zmínění zaměstnanci našeho domova pro seniory, kteří se zachovali neuvěřitelně zodpovědně.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Těžko hodnotit, doufám a věřím, že každý dělá, co může a umí. Nikdo není dokonalý, ani my v České Kamenici a na takovou situaci, jako je tato, se dá skvěle připravit jen těžko. Z některých věcí, jako je dostatek ochranných pomůcek, testovacích kapacit a trošku zmatečná a překotná komunikace vlády vůči veřejnosti, se však pro případné další krize poučit jistě dá.