Pátrací akce po 87letém seniorovi proběhla ve středu 15. září ve večerních hodinách v katastru obce Staré Křečany. Na policisty z Rumburku se po půl osmé večer obrátil muž s tím, že jeho otec si vyrazil na houby a nevrátil se domů. 

"Do lokality, kam se muž vydal, se okamžitě sjely všechny dostupné policejní hlídky a za snížené viditelnosti a velmi špatného počasí začaly po muži pátrat. Nasazení vrtulníku nebylo s ohledem na povětrnostní podmínky možné, hledání ztěžoval také velice těžko prostupný terén. Na místo byl přivolán i policejní psovod, což se ukázalo jako dobrý postup, protože služební pes po deváté hodině večer muže, který se zranil na noze a bez pomoci nedokázal jít, vypátral," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Na místo vyrazili také hasiči, s jejichž pomocí se podařilo muže z těžko přístupných míst přenést do sanitky, která jej odvezla do nemocnice. 

"Díky rychle zorganizované pátrací akci a nasazení všech zúčastněných policistů se podařilo muže zachránit a dostat do bezpečí," doplnil mluvčí.