„V rámci revitalizace podmokelské tržnice dojde například na výměnu stánků, jejich napojení na elektřinu nebo položení nového povrchu," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Tržnice by také měla získat osvětlení nebo nové zázemí pro prodejce.

Původní plány na rekonstrukci se postupně měnily.

Podle architektonické studie, kterou loni magistrát zveřejnil, měla tržnice získat podobu tunelu, ve kterém by byly umístěny stánky trhovců. Také podle původní studie se mělo dostat na úpravu nejbližšího okolí, včetně nové dlažby.
Od rekonstrukce tržnice si radnice slibuje i to, že přiláká nové zákazníky. Její špatný stav totiž lidi většinou spíše odrazuje, a ti buď zamíří do supermarketů, nebo na farmářské trhy. Ty se ale konají jen v některé dny, kdežto na tržnici prodávají trhovci denně. A většinou prodávají své vlastní výpěstky.

Trhovce nyní lidé najdou naproti hlavnímu vlakovému nádraží v Podmoklech. Těm nejprve vadilo, že rekonstrukce tržnice proběhne 
v létě, kdy mají největší obrat, na dočasné místo si ale nakonec nestěžují.

Naopak.

„Klidně bychom tu zůstali napořád. Projde tu mnohem více lidí, hned vedle je parkoviště. Navíc jsme pěkně ve stínu pod stromy, což je dobré pro zboží," řekl Děčínskému deníku jeden z trhovců.