Celá akce začala výletem na kolech v 15 hodin od základní školy po cyklostezce směr státní hranice s Německem. Po přejezdu města, kdy počasí vypadalo naprosto senzačně, začalo docházet k jeho změně.

Postupným dobýváním kilometrů se na nás obloha začala zlobit a došlo i na blesky a šňůry z nebe, které nás po příjezdu do našeho cíle donutily ukrýt se na nezbytně krátkou dobu a poté pokračovat zpět do školy i přes jemný déšť.

Dorazili jsme až do školy a následujícím programem, který se uskutečnil za částečného běhu, byla vynikající přednáška od příslušníka městské policie pana J. Rychnovského na téma Alkohol, vandalismus, dětská kriminalita a pirátství.

I přes značnou únavu žáků z kol je dokázal pan Rychnovský zatáhnout do děje a vytáhnout z nich správné a potřebné informace.

Následovala dlouho očekávaná večeře v podobě pizzy pro každého. Pizza mizela jako na běžícím pásu. Někteří si nechali kousek ještě na večerní sledování filmů.

Poté jsme se lehkou chůzí přesunuli se žáky na děčínský zámek, který pro nás uspořádal výjimečnou večerní prohlídku.

Po přesunu do školy proběhla kultura těla a příprava třídy pro projekci. Kmenová třída se proměnila ve chvilce na jedno obrovské spací letiště. Na dobrou noc byla v zásobě oblíbená komedie Sám doma 1.

Někteří žáci neviděli ani začátek, jiní vydrželi oka nezamhouřit až do jeho konce. Úderem dvanácté hodiny však již většina žáků pocítila značnou únavu svého organismu a ulehla také.

Celá noc proběhla bez sebemenších komplikací. Obavy z ranního vstávání se nekonaly. Úderem tohoto času se rozdrnčelo asi 5 mobilních telefonů s nastaveným buzením po celé třídě. Žáci jeden po druhém otvírali spacáky a s kartáčkem a pastou se přesouvali směrem k umývárnám.

V 6:15 jsme se společně přesunuli k děčínskému plaveckému areálu, ve kterém nás čekalo 45 minut ranního plavání a dovádění v bazénu.

Po návratu do školy nám třídu provoněla výborná snídaně v podobě čaje, koblih a jablečného závinu.