A zájem je veliký. Mateřské školy děti přijímají podle stanovených kritérií, upřednostňují dítě, jehož rodiče pracují a dítě, jež má rok před školní povinnou docházkou.

MŠ Rakovnická

„Máme téměř plnou kapacitu, volné máme už pouze jedno místo,“ oznámila Lenka Jahodová, která zastupuje ředitelku mateřské školky v Rakovnické ulici v Děčíně patřící pod ZŠ Březová. Jahodová dodala, že současný stav trvá od zápisu.

MŠ Májová v Boleticích

Mateřská školka v Boleticích žádný větší nápor školáků neregistruje.

„V současnosti máme ještě šest volných míst,“ řekla ředitelka Jana Zahradníková. „Své děti k nám přihlašují i maminky z Děčína, které nestihli včas přihlásit své ratolesti v Děčíně, protože tam prý mají už téměř všude plno.“

MŠ Školní a Weberova

„Jsme doslova narvaní k prasknutí, přijali jsme sto čtyřicet čtyři dětí. Díky výjimce od ministerstva jsme mohli přijmout osmadvacet dětí navíc,“ popisala nával vedoucí mateřské školky v Želenicích Hana Fiedlerová. Plno žádosti tu museli odmítnout. Stejně je na tom i školka v ulici Weberova, obě jmenované patří pod ZŠ Želenice. „Plno jsme měli vlastně hned od květnového zápisu . Na děti s maminkami, na které se nedostalo musí zkusit štěstí jinde, nebo se poptat během roku. Někdo se někdy někam přestěhuje a uvolní se místo. Ale to tam maximálně jedno až dvě do roka,“ poradila Fidlerová.

MŠ Komenského v České Kamenici

Do této školky dítě už neumístíte. Hlásí zde plný stav. „Letos byl veliký zájem, odmítnout z důvodu kapacity jsme museli už téměř dvacet dětí,“ uvedla pracovnice MŠ Lenka Tomišková.

Štěstí už nemusíte zkoušet ve školce v Liliové ulici, kde mají plno, stejně tak i v Riegerově, ve školce v Ořešácích i v boletické školce K.H Borovského.

„Nebýt sponzorského daru, které jsme školce věnovali, asi bychom pro Nikolku sháněli školku ještě teď, nebo bychom ji museli dát k babičce, oba totiž s manželem pracujeme a o práci jsem rozhodně přijít nechtěla,“ líčí své zkušenosti maminka Lenka. „Jednalo se o kancelářské potřeby, jako jsou lepidla, šanony a různé desky. Jinak by mi dcerku prostě nepřijali. A to jsem samozřejmě nebyla jediná, kdo vypadal jako zásobovatel papírnictví,“ upřesnila Lenka.