Jdeme do toho. S takovým heslem vstupují do soutěže Hubněte s Deníkem čtyři lidé z Děčínska. Jsou to Božena Novotná z Markvartic, David Procházka z Rumburku, Marie Špírková z Děčín a Lucie Kadorová také z Děčína. Cvičit budou v děčínských fitnesech Duna a Classic Gym Lady a v rumburském Fitness Extrifit Gym.

Po celé prázdniny budou cvičit, stravovat se, hubnout a zpevňovat svá těla pod dohledem nejen odborníků, ale i Vás čtenářů Deníku. Jednou za čtrnáct dní Vám přineseme aktuální informace, jak to soutěžícím jde.

„Abychom alespoň trochu soutěžícím jejich úsilí usnadnili, dostanou od Deníku Hoodia spray, který významně potlačuje chuť k jídlu. K dispozici ho budou mít po celých deset týdnů cvičení,“ uvedla krajská šéfredaktorka Deníku Hana Vojtová.

Odborníci na stravování takové soutěže oceňují. Cvičící jsou pod dohledem veřejnosti a to je motivuje.

„Je nutné upozornit soutěžící, že ubývající kilogramy neznamenají vždy vítězství. Je velmi důležité aktivovat svalovou hmotu. Hubnutí na kila patří mezi zastaralé metody hubnutí,“ upozornila dietoložka Kateřina Cajthamlová. Dodala, že výsledek prázdninového cvičení se u každého soutěžící může projevit jinak.

„Například chroničtí dietáři nemusí na kilogramy zhubnout nic, ale mohou si tělo zpevnit a vytvarovat. Což je to nejdůležitější. Není žádoucí bezhlavě hubnout desítky kilogramů,“ pokračovala Cajthamlová.

Důležité je podle lékařky následné dodržování zdravého jídelníčku a soutěžící by ani po skončení soutěže neměli skončit s fyzickou aktivitou.
„Pokud by se člověk opět dostal do starých kolejí, tak by mohl nakonec být ještě silnější než před samotnou soutěží. Mohl by se totiž objevit takzvaný jojo efekt,“ varovala odbornice.

Důležité je i správné dodržování pitného režimu.

„V těchto vedrech a při zvýšené fyzické zátěži je nutné pít. Lidé by se měli vyvarovat sladkým nápojům, kávě a alkoholu,“ ukončila Cajthamlová.

V září čtenáři Deníku rozhodnout, který ze soutěžících, jež se přihlásili v Ústeckém i Libereckém kraji, hubnul nejsympatičtěji. Nesoutěžíme o to, kdo shodí nejvíce kilogramů, ale vyhraje ten, kdo čtenářům bude nejsympatičtější.

PŘEDSTAVUJEME SOUTĚŽÍCÍ:

BOŽENA NOVOTNÁ
Podnikatelka z Markvartic, 60 let. Výška 168 cm, váha 129 kg. Míry: prsa – 139 , pas – 141, boky – 144
Božena Novotná cvičí v CLASIC GYM LADY v Děčíně
Před šesti lety se jí podařilo zhubnout šestadvacet kilogramů. Během let se ale plíživě vrátily zpátky a Božena má ještě o nějaké to kilo navíc než před hubnutím. Do soutěže se přihlásila, aby prý byla pod dohledem čtenářů. „Je to pro mě motivace, musím to dokázat,“ tvrdí energická žena. Je odhodlaná hubnout a zhubnout. „Vím, že to bude dřina a spousty odříkání, ale musím se sebou něco udělat,“ říká odhodlaně.
MARIE ŠPÍRKOVÁ
Kuchařka z Děčína, 40 let. Výška 165 cm, váha 89,7 kg. Míry: prsa – 109, pas – 94, boky – 117.
Marie Špírková cvičí v CLASSIC GYM LADY v Děčíně.
I ona se pokoušela hubnout několikrát. Před rokem vážila 120 kilogramů, čtyřicet se jí podařilo shodit. „Měla jsem nervy a šlo to docela dobře,“ říká. Jenže přišel klidný život a Marie opět začala nabírat na váze. „Musím něco udělat, nerada bych se dobrala zase té vysoké váhy,“ přemýšlí žena. S cvičením už začala, chce další kila shodit a zpevnit tělo. „Pohybu je potřeba, bez něho kila dolů nepůjdou a navíc si potřebuji i zlepšit fyzičku,“ dodává.
DAVID PROCHÁZKA
Pojišťovací referent z Rumburka, 19 let. Výška 170 cm, váha 94 kg. Míry: prsa – 103, pas – 106.boky – 103.
David Procházka cvičí ve FITNESS EXTRIFIT GYM v Rumburku
Má už za sebou několik lekcí, během týdne zhubl o sedm kilogramů. „Obul jsem se do toho tvrdě, chci vypadat líp a tahle soutěž mě bude motivovat, když jsem pod dohledem čtenářů,“ říká mladý muž. Sportů prý nikdy moc nedal, spíše jen rekreačně jezdil na kole, plaval či v zimě lyžoval. „Teď mám sestavený jídelníček, tvrdě makám a věřím, že kilogramy půjdou dolů a úsměškům od kamarádů bude konec,“ těší se mladý muž.
LUCIE KADOROVÁ
Administrativní pracovnice, 35 let. Výška 166 cm, váha 94 kg. Míry: Prsa – 103, pas 90, boky 120.
Lucie Kadorová cvičí ve FITNESS DUNA v Děčíně.
I ona má už první dvacet kilogramů za sebou, původně měla 112 kilogramů. „Potřebuji hubnout dál, zpevnit tělo, sice se mi od dubna povedlo shodit dost, ale potřebuji další motivaci a to dohled čtenářů Deníku rozhodně je,“ říká mladá žena. Ve fitness bude cvičit na speciálních stolech, na kterých nedochází k zátěži kloubů. „Těším se moc a myslím, že si zkusím i klasickou posilovnu pokud k tomu budu mít příležitost,“ tvrdí Lucie. Chce nejen shodit další kilogramy, ale také zpevnit tělo.