Kohout ovšem jakoukoliv omluvu rezolutně popřel. Zda se jedná o jeho další fintu, či zda se ho snaží někdo poškodit, nelze jednoznačně říct. Lukáš Kohout je každopádně známý tím, že manipuluje s veřejností – jedním z jeho posledních „kousků“ bylo svolávaní romské demonstrace ve Varnsdorfu, přičemž se vydával za Roma a burcoval tuto komunitu k protestům proti rasismu.

Tentokrát znovu tvrdí, že s e-mailem, jehož nezměněný text si můžete přečíst celý na konci článku, nemá nic společného – a považuje ho za další útok svého protivníka: radního Petra Jakubce.

Kohout se totiž bude s Jakubcem již brzy soudit. Oba na sebe podali žaloby. Ve středu 14. března čeká Kohouta výslech v Rumburku, na 2. dubna je potom naplánován první soud.  A jak se zdá, začíná přituhovat.

„Jakubec užívá praktiky Jaroslava Škárky, zastrašování a lhaní, jeho vykrucování je již patologického jevu,“ komentoval e-mail Kohout. „Jedná se o podvrh, který vydává uzenářská mafie v čele s Petrem Jakubcem, neboť mají oprávněný strach z jednání soudu. Tento e-mail chápu jako zastrašování soudce Drefla, který spor řeší,“ dodal.

Radní Petr Jakubec autorství emailu odmítá. "Nemám s tím nic společného," řekl Děčínského deníku. "Jeho omluva by mě přirozeně potěšila - že konečně přišel k rozumu," dodal Jakubec.

Jakubec se s Kohoutem dostal do sporu poté, co Kohout prohlásil, že ho radní platil za různou špinavou práci. Ten to ovšem popřel. Zamotanou kauzu tak bude muset objasnit až soud.

Nezkrácená verze omluvného e-mailu
Omlouvám se tímto radnímu Jakubcovi za výroky, které sem pronesl na jeho osobu za to, že mě měl platit a dělal jsem pro něj špinavou práci. Celou věc jsem si vymyslel na základě dohody mezi lidmi kolem Jiřího Paroubka a styčného důstojníka Petra Bendy.  Doufám, že mi Petr Jakubec na základě tohoto odpustí a opět budeme spolu vycházet tak jako dříve. Pane Jakubec, veřejně Vás prosím stáhněte žalobu na moji osobu a to samé učiním také a zapomeňme na to co se vše stalo. (Lukáš Kohout)