Zasněžený a namrzlý byl ráno podle informací policie úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Bílinkou. Ledovka pokryla také hlavní silnici z Lovosic do Ústí nad Labem, která se využívá místo nedostavěného úseku dálnice přes České Středohoří. Po 11:00 se tam v Dolních Zálezlech srazilo osobní auto s nákladním.

"Řidičku osobního vozu převezl vrtulník do nemocnice, dvě malé děti odvezla do nemocnice rychlá záchranná služba," řekla mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová.    

Místo bylo neprůjezdné přibližně do 14:30, policie odkláněla dopravu už na dálnici D8 u Lovosic. Uzavřela dálniční sjezd a auta musela pokračovat dál po silnici I/8 přes České Středohoří směrem na Teplice. Na této trase ale provoz také zkomplikovala nehoda, kolem 14:00 se tam srazilo osobní auto s nákladním ve Velemíně.  

V horských oblastech meteorologové varovali před sněhovými jazyky, problémy dělají i na dálnici D8 u hranic s Německem. Dálnice je podle policie sjízdná jen s velkou opatrností, hustě sněží a tvoří se sněhová břečka. Problémy mají kamiony i na silnicích ve Šluknovském výběžku. Mezi Krásnou Lípou a Rumburkem na Děčínsku po 14:00 uvízlo v koloně několik nákladních aut. Podobně je na tom i silnice mezi Chřibskou a Českou Kamenicí. Mezi Jiřetínem pod Jedlovou a Svorem na Českolipsku také omezuje provoz stojící kolona kamionů. Ostatní auta projíždějí silnici číslo 9 kyvadlově, ale silnice je podle policie, která na místě řídí dopravu, téměř nesjízdná.