Povolené limity škodlivých látek jsou překročeny pouze na Chomutovsku a Mostecku, kde je nadále stav hodnocen jako špatný, jinde v kraji už je vyhovující, uspokojivý nebo dobrý. Zhoršení však meteorologové očekávají opět o víkendu. Uvedl to pracovník ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na Chomutovsku a Mostecku překračují povolený limit koncentrace polétavého prachu. Úřady proto nadále vyzývají občany, aby zanechali doma svá vozidla. Provoz je ale například v centru krajského města podobný jako v jiné pracovní dny.

Meteorologové navíc očekávají, že kvalita ovzduší se o víkendu zhorší. Omezit pobyt venku by proto podle lékařů měli lidé s chronickými dýchacími potížemi, srdečními onemocněními, senioři a malé děti. Doporučuje se také dlouho nevětrat a dopřát tělu dostatek vitaminů. Kvalita vzduchu je v posledních dnech špatná ve velké části České republiky, nejhorší situace je na Ostravsku.

Severní Čechy trápí zhoršené rozptylové podmínky od nedělního rána. V předchozích dnech byl v regionu kvůli špatnému ovzduší vyhlášen signál regulace a některé průmyslové podniky musely omezit výrobu. Meteorologové jej ve středu odvolali.