Příští sobotu se rozhodne. V Městském divadle v Novém Boru se uskuteční velké finále soutěže Sluníčko Deníku, do které se přihlásily desítky malých slečen z celých severních Čech. O dvacítce finalistek jste rozhodovali vy, čtenáři Deníku, a na fotografiích v galerii vidíte holčičky, které v každém z deseti okresů nabíraly nejvíce hlasů.

Finalistky už mají za sebou první zkoušku na velké finále a další je čeká tento víkend, kdy se opět sejdou v novoborském divadle. „Holky jsou moc šikovné. Tento týden dopilujeme choreografie, slečny čeká zkouška šatů a na řadu přijde také volná disciplína, aby veřejné finále dopadlo na jedničku," říká Petr Svoboda z agentury Reas agency, která soutěž společně s Deníkem pořádá.

Soutěž vyvrcholí v sobotu 29. března od 15 hodin. V divadle čekají na finalisty tři disciplíny volná, rozhovor s moderátorem a módní přehlídka. Odpolednem bude provázet pohádkový princ Miroslav Šimůnek a přítomní se mohou těšit na vystoupení finalistky soutěže X-factor Martiny Pártlové a její skupiny, zazpívá také českolipský zpěvák Pavel Callta.

O vítězkách rozhodne porota v čele s patronkou soutěže Českou Miss Eliškou Bučkovou a MISS ČR 2002 Kateřinou Průšovou.

Nejšikovnější z dívek získá vedle titulu Sluníčka Deníku, krásné korunky a velkého dortu také řadu dalších cen. Mezi nimi zájezd k moři do Itálie pro dvě osoby, poukaz na oblečení nebo odpolední menu v restauraci na oslavu.

Zkrátka ale nepřijdou ani slečny na druhém a třetím místě. I ony dostanou korunky, poukazy na víkendovou rekreaci v Čechách a značkové oblečení. Všechny finalistky potěší dárkový koš s dobrotami, hračky nebo knížky.

Vstupenky na finále jsou k dostání na webu www.kulturanb.cz/divadlo/