Jako by se kriminalisté vydali v těchto dnech na tvrdé tažení proti drogám. Jejich posledním úspěchem je zatím čtvrteční odhalení varny drog přímo ve Šluknově.  Tento týden je to přitom již jejich druhý „zářez na pažbě"  – v pondělí totiž objevili policisté pěstírnu konopí přímo na náměstí v Rumburku.

Varna drog fungovala v bývalé restauraci ve šluknovské části Císařská. Přímo na místě kriminalisté zadrželi dva muže; po jednom z nich bylo vloni v srpnu vyhlášeno celostátní pátrání. Policisté  na místě nalezli i ženu, kterou předvedli k podání vysvětlení. Ve varně byly za pomoci služebního psa nalezeny a zajištěny drogy společně se surovinami a pomůckami, které se využívají k jejich výrobě.

„Na celostátně hledaného dvaačtyřicetiletého muže bude kromě sdělení obvinění 
z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání 
s omamnými a psychotropními látkami a jedy také podán návrh na vzetí do vazby," uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

A vysvětlovat bude muset také  sedmatřicetiletý majitel nemovitosti. V jeho případě policie nebude podle Trypesové podávat návrh na vzetí do vazby. Oběma mužům hrozí až pět let vězení. Pokud soud shledá jejich případ jako zvlášť závažný, mohou ztratit svobodu až na deset let. Hrozí jim i peněžitá pokuta či zabavení majetku.

Na tom, že jedním z největších problémů regionu jsou drogy, se shodli starostové Šluknovska minulý týden na setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a krajským vedením policie. Jen za uplynulé tři měsíce policie na Děčínsku odhalila čtyři pěstírny marihuany, poslední 4. února v Rumburku. Severočeští policisté se proto chtějí letos na drogovou kriminalitu více zaměřit.