Budova starého pneuservise ve Varnsdorfu se v pátek odpoledne zřítila. Místo prohledávali do večera záchranáři. Podle prvních informací totiž mohli být pod troskami lidé. Ti měli opuštěnou budovu rozebírat a tahat z ní kovové části. Místo prohledávali záchranáři se psy, které na místo přivezl policejní vrtulník, dorazily i hasičské jednotky, dokonce jedna z Prahy.

„Psi reagují, vypadá to, že nějakou stopu zachytili,“ hlásil v půl šesté v podvečer starosta Varnsdorfu Josef Poláček.

Na místo pak nastoupil bagr, aby sutiny trochu rozhrnul a usnadnil tak pátračům práci.

Dům je opuštěný už několik let, patří soukromému podnikateli, který v něm dříve provozoval pneuservis. Poté, kdy se mu přestalo dařit, jej opustil a zanechal osudu. Loni se domu propadla střecha. Stojí v areálu, kde dříve bylo domů více. Už před časem nechalo město na vlastní náklady jednu z budov areálu strhnout, hrozila zřícením.

„Místo ohradit nemůžeme, není to náš majetek, přesto jsme velice často upozorňovali, aby tam lidé nelezli,“ poznamenal starosta.

Policisté na místo přivedli majitele. „Měl by být za to zodpovědný,“ nesly se Varnsdorfem hlasy. „Vím, že tam lezla i malá cikáňata, jestli tam zůstala právě ona, tak to bude tragédie,“ lamentovala jedna z přihlížejících žen. Místo okukovali samotní Romové a těm evidentně žádné dítě nechybělo. Sutiny jen z dálky zvědavě okukovali. „Nevím, že by tam někdo lezl,“ dušoval se jeden z nich. Po devatenácté hodině pátrači oznámili, že zatím nikoho nenašli, po ručním odklízení sutin budou v práci pokračovat.

V České Kamenici na Děčínsku se v lednu 2007 zřítila střecha a stropy bývalých skladů zemědělského zásobování. Sutiny zasypaly tři muže, dva z nich ve věku 33 a 42 let zahynuli. Třetího se záchranářům podařilo vyprostit. Z opuštěného objektu vybíralo několik místních lidí trámy a traverzy. Když se budova zhroutila, několik jich uteklo.

Katastrofy:
9. října 1928 – Největší stavební katastrofa na území Česka. Na rohu ulic Biskupská a Na Poříčí v Praze se tehdy zřítila rozestavěná sedmipatrová budova. V troskách domu zahynulo 46 lidí a 23 jich bylo těžce zraněno.
8. 8. 2008 – Ve Studénce na Novojičínsku vykolejil rychlík, který narazil do zřícené mostní konstrukce.. Zemřelo 7 lidí, zraněných jich bylo 65.