20:04 - Důležitá telefonní čísla: Krizová linka Ústeckého kraje:
800 876 011
Krizové linky v Děčíně:
412 516 516, 412 593 182
Linka povodňové sbírky Děčín:
775 861 912
Linka společnosti ČEZ:
840 850 860
Linka Českých drah:
840 112 113
Linka České pojišťovny:
841 114 114
Linka do Děčínského deníku:
724 482 821

21:02 - Hladina Labe blíží deseti metrům. V tuto chvíli je 996 centimetrů. Stále je možné projet z jedné strany řeky na druhou po Ústecké a Dělnické ulici. Sledujte dopravní značení. Zítra v odpoledních hodináh očekávají hladinu Labe na výšce 1130 cm. Voda je podle magistrátu v celém městě pitná. ČEZ odpojuje elektřinu až v nejnutnějším případě. Některé domy musí být odpojeny, i když nejsou zatopeny. Město žádá řidiče, aby zbytečně nevyjíždili.

20:38 - Hladina Labe je v tuto chvíli 996m. Stále je možné projet z jedné strany řeky na druhou po Ústecké a Dělnické ulici. Sledujte dopravní značení. Není jasné,kdy bude průjezd přes Nový most uzavřen. Možná v noci, možná brzy ráno. Magistrát to nedokáže přesně říct.

20:36 - Hejtman Oldřich Bubeníček vyzval obyvatele kraje, aby v zaplavených oblastech vyjížděli na silnice jen v nezbytných situacích. Dopravu totiž komplikují uzavírky a omezení.

20:32 - Ústecký kraj přislíbil úhradu svozu povodňového odpadu. Při povodni v roce 2002 stál svoz a skládkování 130 milionů korun, v roce 2010 35 milionů. Vzhledem k průběhu povodně a velikosti postiženého území se očekává výše nákladů blížící se roku 2002.

Ústecký kraj je připraven zřídit speciální povodňové konto, na které budou moci přispívat podniky i občané a jehož výtěžek bude rozdělen nejpotřebnějším. O jeho zřízení by měla rada kraje rozhodnout ve středu 5.6.

20:02 - Návrat řeky Labe do koryta zabere přibližně dalších pět dní po kulminaci. Informoval o tom krizový štáb Ústeckého kraje.

19:44 - Ke kulminaci Labe v Děčíně možná dojde až ve středu večer.

19:42 - Pavel Sinko Děčínskému deníku řekl, že stěny proti vodě jsou v Děčíně navržené nesmyslně. "Jsou to vyhozené peníze," říká náměstek primátora. Stěna na kruhovém objezdu u mototechny je totiž konstruována pouze na 20ti letou vodu a to nestačí. Na druhém břehu Labe je to na 50ti letou vodu. "Obě strany by měly být chráněné stejně," říká Sinko. Radnice byla při schvalování údajně pod tlakem - kdyby takovou stavbu odmítla, musela by ze svého zaplatit třicet milionů korun.

19:16 - "Záplavy by se neměly dostat na úroveň roku 2002. Brzy budeme sčítat škody, v pondělí je musíme odevzdat na kraj," řekl náměstek děčínského primátora Pavel Sinko.

18:58 - Hladina řeky Labem v 17:00 přesáhla v Děčíně 9,5 metru.

18:24 - "Budeme mít vodu ve sklepě," hlásí jedna z obyvatel Horního Žlebu. Elektřina jim tu pořád ještě jde. V roce 2002 tu domy pod tratí měly také zatopené sklepy. Místní lidé chodí do Děčína po kolejích.

18:22 - Autobusy již oba břehy Labe v Děčíně nespojí. Jezdí pouze vlaky. Ale pozor, podle našich informací nejsou označené.

18:18 - Voda v Labi by měla podle posledních zpráv v Děčíně kulminovat v úterý odpoledne. Otázkou je, v jaké výšce. Nikdo si to netroufne odhadnout, ale bude to přes jedenáct metrů.

17:33 - Pětimostí bylo právě uzavřeno, zaplavila jej voda. Průjezd na druhý břeh Labe je možný přes objížďku ještě tři hodiny po ulici Dělnická, Ústecká a na Nový most.

Pohled na Děčín 4.6. ze zámku 17:26 - Hladina řeky Kamenice ve Hřensku stoupá na úroveň 50leté vody. Extrémní stupeň nebezpečí meteorologové v obci na soutoku Labe a Kamenice vyhlašují na 275 centimetrech. Této úrovně dosáhla Kamenice podle údajů Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) v 16:00. Někteří lidé se z obce už evakuovali, starosta Jan Havel ale v pondělí tvrdil, že nechce nikoho nutit. Hřensko je se 115 metry nad mořem nejníže položenou obcí v České republice, kvůli své poloze na soutoku řek se s povodněmi potýká často. Voda z Labe už zaplavila i příjezdovou cestu do obce od Děčína, je tak přístupná už jen přes Mezní Louku. Obec je podle mluvčí ČEZ Soni Holingerové Hendrychové odpojená od elektřiny.
„Odběrná místa vypínáme z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem," uvedla.

17:25 - Hygienici v Ústeckém kraji hlídají šíření infekcí v oblastech zasažených velkou vodou. Vyzývají obyvatele lokalit ležících podél Labe, aby dbali na mytí rukou. Řekl to ředitel krajské hygienické stanice Josef Trmal.Na stránkách krajské hygienické stanice najdou lidé pravidla základní hygieny po záplavách. Kromě mytí rukou je mezi nimi i ochrana kůže.
„Je nutné používat ochranné prostředky, aby se lidé vyhnuli ohrožení leptospirózou," uvedl Trmal.Hygienici také ve spolupráci se Severočeskými vodovody a kanalizacemi hlídají nezávadnost pitné vody. „Rozhodně by lidé neměli pít vodu ze studen v obcích podél Labe," upozornil ředitel. Kvůli záplavám jsou odstavené čistírny odpadních vod v Ústí nad Labem, Děčíně a Hřensku, kvůli znečištění pramenišť zůstaly stovky domácností na Ústecku, Děčínsku, Litoměřicku a Teplicku bez pitné vody. „Voda je kontaminovaná a není vhodná ke konzumaci ani k osobní hygieně. Náhradní dodávka pitné vody je zajištěna prostřednictvím cisteren," řekla ČTK mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací (SČVK) Iveta Kardianová.

17:11 -ZŠ a MŠ Na Pěšině, Děčín IX ve spolupráci s OS ČČK v Děčíně pořádá ve vestibulu školy Na Pěšině 330, Děčín IX - Bynov v pátek 7.6 od 9.00 – 14.00 hodin Sbírku na pomoc postiženým povodni. Pro bližší informace volejte 775 861 912 nebo kontaktujte Bc. Michaelu Jílkovou na jilkova.zsbynov@seznam.cz.Dary můžete nosit také na sběrné místoOS ČČK Děčín, Mírové náměstí 234/3 (naproti Magistrátu v Podmoklech),Tel: 608 870 260

16:33 - Jednotka hasičů napouštěla vodou nádrž na 1000m3 v areálu Chemotex v Tovární ulici v Děčíně, aby udržela její stabilitu v jímce.

16:27 - Český červený kříž Děčín vyhlašuje humanitární sbírku pro povodněmi zasažené obce na řece Labi, Kamenici, Ploučnici. Co mohou obyvatelé Děčínska darovat pracovní nářadí, úklidové a desinfekční prostředky. Sbírka je organizována každý den od 8 - 16 hodin v budově úřadu Oblastního spolku ČČK, na adrese Děčín IV, Mírové nám. 234/3. Bližší informace na telefonním čísle 608 870 260. Za poskytnutou pomoc předem děkujeme. finanční prostředky je možné posílat na fond HUMANITY ČČK č.ú.222885/5500.

Děčín 4.6.2013 odpoledne 15:58 - A JE TO TADY. Pětimostí se začíná zatápět. Během několika minut tak bude definitivně uzavřena doprava mezi oběma břehy Labe. Pěší se dostanou z jedné strany na druhou pomocí železniční kyvadlové dopravy, která jezdí podle aktuální potřeby. Na vlak navazuje MAD doprava, která jezdí kyvadlově na konečné.

15:49 - Na obou březích Labe v Děčíně, které může voda úplně oddělit, je zajištěná i zdravotní pohotovost. V evakuovaných a zaplavovaných částech města energetici postupně vypínají elektřinu.

15:31 - Zatímco v Ústí zaznamenali první případ rabování, v Děčíně je zatím klid. Děčínskému deníku to řekla policejní mluvčí Petra Trypesová.

14:54 - Budova Úřadu práce ČR – kontaktní pracoviště Děčín, ul. U Plovárny (budova polikliniky), kde jsou umístěny agendy dávek pro osoby se zdravotním postižením, dávky státní sociální podpory, Státní úřad inspekce práce a ordinace lékařů, je od 14,30 hod. do odvolání uzavřena.

14:49 - ČEZ Distribuce vyhlásila dnes od 14,00 hodin do odvolání stav nouze v okresechLitoměřice, Ústí nad Labem a Děčín.V zaplavených území bude z bezpečnostních důvodů vypínat částí distribuční soustavy a pro odběratele to může znamenat omezené dodávky elektřiny. Obnovení dodávky elektřiny bude zajišťováno bezprostředně po té, co to umožní technický stav postižených částí zařízení distribuční soustavy a dále i stav zařízení a vnitřní instalace jednotlivých odpojených objektů.

Povodně Děčín, 4.6. 2013, poledne 14:05 - V patnáct hodin zasedne krizový štáb. Podle informací děčínského magistrátu se podaří udržet Pětimostí pravděpodobně již jen hodinu a půl. Lidé, kteří potřebují přejet autem z jedné strany Labe na druhou, by tak svou cestu neměli odkládat.

13:34 - Lidé si v Děčíně hledají nejrůznější cesty, aby mohli pozorovat velkou vodu valící se městem. Kromě oblíbené vyhlídky na Pastýřské stěně chodí také z hlavního nádraží po kolejích směrem k viaduktu u mototechny a fotí si zaplavený kruhový objezd.

12:56 - Obrovské problémy s vodou mají v Ústí. On - line můžete sledovat ZDE…

12:55 - Povodně v Česku mají osm obětí. Na Děčínsku zatím nikdo nezemřel.

12:51 - Česká pojišťovna odhaduje, že povodně napáchají obrovské škody. A lidem radí: Ohlaste vzniklou škodu na klientskou linku 841 114 114. K nahlášení škody lze rovněž využít tištěného formuláře na všech obchodních místech ČP, webových stránek či mobilní aplikace Pojišťovna pro chytré telefony. obilní technik vás bude kontaktovat a dohodne s vámi termín prohlídky.  Prohlídky poškozeného majetku klientů jsou možné ihned po opadnutí vody, kdy bude zřejmé, jaká škodavznikla.

12:37 - Pětimostí v Děčíně se stále drží průjezdné pro osobní auta díky neuvěřitelné práci hasičů.

12:36 - Špatnou vodou jsou na Děčínsku postiženy Víska pod Lesy, Starý Šachov a Jílové - Rybníček.

12:34 - Labe by v Děčíně mělo kulminovat ve středu dopoledne na výšce 11:30 metrů, což je jen o půl metru méně než v roce 2002. Voda se rozlije až ke kinu Sněžník.

Povodně Děčín, 4.6. 2013, poledne 12:32 - Po Děčíně běhá fáma, že je zavřený Kaufland na Starém Městě. Není to pravda.  "Je otevřeno a ani neplánují zavřít. Zásob mají dost," řekl Děčínskému deníku šéf strážníků Marcel Horák, který zasedá v povodňové komisi města Děčína.

12:24 - Ke kyvadlovému vlaku bude přidán vagón pro zásobování.

12:13 - Stav hladiny Labe v Děčíně 941 cm.

12:12 - "Žádáme řidiče, aby zbytečně nevyjížděli do ulic města. Komplikují pohyb a práci záchraných složek," uvedla mluvčí magistrátu Markéta Lakomá s tím, že průjezd Pětimostním se zřejmě podaří udržet až do 17 hodin. Včerejší odhady přitom mluvily o tom, že se uzavře v noci na dnešek.

11:43 - Povodně fotite i vy. Fotografie si prohlédněte ZDE… 

Posílat fotky můžete na decinsky@denik.cz.

11:41 - Jaké ulice v Děčíně jsou uzavřeny: Z Přípeře do Horního Žlebu, silnice Jakuby – Těchlovice (objížďka z Ústí nad Labem ve směru na Děčín je možná v Malém Březně přes Zubrnice) Staroměstské nábřeží, ulice Krokova, ulice Práce, parkoviště u Atlantiku, Rozbělesy od zimního přístavu, silnice do Dolního Žlebu a podjezd pod Tyršovým mostem, kruhový objezd u mototechny na Labském nábřeží

11:39 - Odkloněna je doprava a rozmístěny jsou informační tabule. Kamiony musí objízdnou trasou přes Německo. Nejbližší most přes Labe je v Roudnici nad Labem.

11:24 - Dopravní podnik má připraveno na každé straně Labe 12 autobusů. Od Hlavního i Východního nádraží bude kyvadlová doprava. Vlak začne za pár minut zase jezdit, podařilo se najít náhradní soupravu.

11:09 - Pozor, vlaková kyvadlová doprava v Děčíně nejezdí! Vlaku prasknul řemen. Náhradní souprava zatím není.

Povodně Děčín, 4.6. 2013, poledne 10:53 - Hladina Labe je v tuto chvíli 9,22 m, zítra dopoledne by měla být 11,30 m. Hřensko je již kompletně uzavřeno, hlídá tady policie. Ta hlídá i vyklizené objekty v Děčíně, aby nedocházelo k rabování.

10:50 - Z Děčína do Ústí již nelze podél Labe projet.

10:49 -Povodně si v regionu zatím nevyžádaly žádnou oběť ani těžké zranění.

10:42 - Petimostí stále průjezdné. Hasiči ho drží v provozu čerpáním vody, odhady mluví o tom, že ještě minimálně dvě hodiny se tu bude jezdit.

Děčín, 4.6. dopolende 10:41 - Před vlakovým nádražím Děčín - východ se utvořilo parkoviště. Lidé tu parkují a odtud jezdí na druhou stranu vlakem.

10:40 - V Děčíně bylo evakuováno asi 1 200 lidí. Někteří neposlechli. Několik lidí je ubytováno v hotelu Pošta.

10:36 - Aktuální informace o uzavírkách sítí a dopravní situaci je k dispozici na www.kr-ustecky.cz v sekci Povodně 2013. Další zasedání krizového štábu se uskuteční v úterý 4. června v 17 hodin.

10:35 - Města v Ústeckém kraji stále čekají na příchod hlavní povodňové vlny od Prahy. Už teď je jasné, že protipovodňová opatření nebudou na většině míst stačit, proto se místy demontují nebo se území za nimi řízeně zaplavuje. To je i případ Děčína.

10:33 - Děčínská knihovna předpokládá zatopení infocentra.

10:31 - Od noci dochází v Děčíně k vyklízení v řadě firem a institucí. Jsou to: Elecom, hotelu Faust, elektro Hájek, Music club Garage, Kino Sněžník, sportoviště ulice Práce, Česká Pošta v Podmoklech, OMV, Albert, první domy u silnice v Jakubech, ČVUT, terminál MHD, Jysk, DM, Deichmann, Takko, Sportisimo, Dráčik a Česká Pošta

10:25 - Do Hřenska se nedá projet, silnice je zaplavená.

Loubí a silnice do Hřenska 10:22 - Pod vodou Mariánská louka. Dochází k vyklízení polikliniky.

9:58 - V Ústeckém kraji jsou kvůli záplavám stovky domácností bez elektřiny. Energetici je odpojují z bezpečnostních důvodů. "Nově jsme byli nuceni vypínat odběratele také ve Hřensku a v Dolním Žlebu," vyjmenovala mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Odběrná místa se odpojují z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem, někdy i na základě požadavku samotných zákazníků z řad firem. "Vypínáme části obcí - jednotlivé distribuční stanice, popřípadě úseky vedení nízkého napětí v nezbytně nutném rozsahu před zaplavením. V současné době je ve více než 30 městech a obcích Ústeckého kraje vypnuta část vedení nízkého napětí a přes 34 distribučních stanic je bez napětí," dodala Holingerová.

9:55 - V Děčíně je pošmourno, prší.

9:40 - Pětimostí bude průjezdné zřejmě ještě asi dvě hodiny. "Žádáme řidiče, aby nejezdili zbytečně do města," říká mluvčí magistrátu Markéta Lakomá.

9:30 - V Děčíně je uzavřen příjezd z Masarykovo náměstí k Tyršovu mostu.

9:21 - Silnice mezi Děčínem a Hřenskem, 2 kilometry od soutoku Kamenice a Labe, je zatopená. K zatopení silnice přes Loubí chybí tak 30 čísel vody. "Zůstaneme tu, nikam nejdeme. Už jsme přežili povodně 2002, tak to zvládneme i teď," pravil jeden z místních obyvatel.

9:19 - V Děčín ráno kotvovala hasičská jednotka 60 nádrží 12x3m v zatopeném areálu v přístavu v Děčíně Loubí.

9:18 - Jak vypadá situace v Děčíně? Pod vodou jsou tenisové kurty, kruhový objezd u mototechny, kde se dá ještě projít, ale musíte jít již vodou. Silnice přes Loubí na Hřensko je ještě průjezdná, přístaviště je již pod vodou.

9:16 - Skvělou práci odvádějí hasiči, kteří čerpáním vody drží průjezd pod Pětimostím.

Děčín, 4.6. dopolende 8:13 - V devět hodin zasedne v Děčíně krizový štáb.

8:03 - Labe stále stoupá. Během poslední hodiny přibylo deset centimetrů a momentálne je v Labi 865 centimetrů.

7:48 - Povodně zasáhly i městskou a příměstskou autobusovou dopravu. Nejezdí několik linek. Linka č. 10 nejezdí na Jalůvčí a na Maxičky, linka č. 431 je zcela mimo provozo. Stejně jako linka 434. Autobusy nejezdí ani do Těchlovic.

Z důvodu uzavírky Labského nábřeží – linky MAD jezdí po objízdné trase přes Nový most od zastávky Hlavního nádraží do zastávky Myslbekova. Zastávky Labské nábřeží, Tyršův most, Tyršova a Masarykovo nám. se neobsluhují. Platí do odvolání!!!

7:10 - Pětimostí je pořád průjezdné. Jak dlouho ale nikdo netuší.

7:06 - Zaplavené oblasti musí v Děčíně počítat s vypínáním elektřiny.

6:59 - Labské nábřeží v Děčíně není průjezdné! Pětimostí se podařilo udržet průjezdné celou noc, tedy déle, než byly původní předpoklady.

6:58 - Na třetí povodňový stupeň se zvedla dnes kolem 03:00 řeka Kamenice v Hřensku. Voda ale nepřitekla k vodočtu po Kamenici po proudu, hladina stoupá proti proudu od řeky Labe. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Loubí a silnice do Hřenska 6:52 - V Děčíně nařídili evakuaci většiny ulic, které sousedí s Labem. V městské části Podmokly se to týká kromě obytných domů také kina, velkého obchodního centra či benzinové pumpy v okolí hlavního nádraží.

Více o evakuaci v Děčíně ČTĚTE ZDE…

Ve 04:00 vyjel speciální vlak mezi Hlavním a Východním nádražím, který spojil oba břehy. Časně ráno byla hladina ve výšce 831 centimetrů, obvykle tam jsou méně než tři metry vody. Labe stoupne podle nejnovějších prognóz o půl metru méně než v roce 2002, kdy dosáhlo 12,25 metru.

Postupně bude v zaplavovaných částech vypínána elektřina. Ráno začala mezi Hlavním a Východním nádražím na opačných březích Labe jezdit kyvadlová vlaková doprava.

„Pro dopravu z jedné strany města na druhou mohou občané využít pravidelné vlakové spoje mezi Hlavním a Východním nádražím. Pro jízdu v tomto vlaku stačí průkazka MHD. Mezi těmito místyji bude kyvadlově jezdit motorový vlak podle potřeb obyvatel. Motorák bude jezdit zdarma," uvedla mluvčí města Markéta Lakomá.

Jak vypadala situace v Děčíně v pondělí ČTĚTE ZDE…