Dorazilo zhruba padesát lidí. Větší dav nepřilákal ani senátor Jiří Čunek. Pochod městem byl dokonce zrušen.

„Nevadí, že je nás tu tak málo, loni jsme taky tak začínali. A nakonec nás chodily po městě tisíce," prohlásil Lukáš Kohout. Podle něj se ve městě za uplynulý rok nic nezměnilo k lepšímu. Kohout proto zkritizoval vedení města a vyzval ho k rezignaci. Starosta města Martin Louka na protest ale nedorazil, je totiž na dovolené.

Za špatnou označil situaci i senátor Jiří Čunek. Mimo jiné se obul do vlády, která podle něj situaci neřeší.
„Jedinou změnou oproti loňsku je, že zde ubylo policistů. Ale ti nás stáli 200 milionů korun. To je podle mne hrozná částka, peníze přímo vyhozené do vzduchu," prohlásil Čunek, který mimo jiné zkritizoval i současnou kampaň na odstraňování předsudků vůči Romům.

„Ta kampaň mne opravdu neskutečně naštvala. Je to placené z veřejných peněz – a nestálo to málo. Peníze na reklamní kampaň považuji za vyhozené peníze," tvrdil Čunek, který po proslovech ještě diskutoval s hrstkou lidí, které na protest dorazila.

Jak se ukázalo, řada lidí nešla na Kohoutovu demonstraci kvůli jemu samotnému.

„Kdyby demonstraci pořádal někdo jiný, tak bych možná přišel. Ale takhle ani omylem. Kohoutovi se věřit nedá, pořád mění názory," rázně odmítl účast na protestu asi čtyřicetiletý muž v ulici nedaleko varnsdorfského náměstí.

Demonstrace  na Šluknovsku táhnou v posledních měsících stále méně lidí. Zatímco loni na přelomu léta a podzimu vyrážely do ulic měst i tisíce lidí, nyní se účastníci počítají maximálně na stovky.

Sám Kohout byl ale spokojený. „Nic se neděje, jedeme dál, za tři týdny si to zopakujeme," slíbil.

Protest jsme sledovali ON - LINE

16:45 - Jiří Čunek debatuje s lidmi, ti nadávají na Romy. Protest se pomalu rozpouští.

16:35 - Lukáš Kohout vyzval starostu města Martina Louku k rezignaci. Starosta na protest ale nedorazil, podle informací Děčínského deníku je na dovolené.

16:28 - Podle Čunka chce pracovat pouze pět procent Romů ze sta. Peníze na reklamní kampaň, které v současné době běží na téma, že i Romové pracují, považuje za vyhozené peníze.

16:22 - K lidem promluvil senátor Jiří Čunek. "Byl jsem tu loni na jednání a slíbil jsem, že přijedu. Tak jsem tady. Byl jsem se podívat na Kovářské, tam je to pořád stejné," řekl.

16:20 - "Nevadí, že je nás tu tak málo, loni jsme taky tak začínali," říká lidem Lukáš Kohout a znovu varuje před vznikem romských ghett.

16:15 - Protest začal státní hymnou. Na náměstí je asi padesát liídí.

16:05 - Protest ješte nezačal, na náměstí je téměř prázdno. "Novináři tu hrají přesilovku," hlásí novinář Děčínskébo deníku, který je na místě.

ČTĚTE TAKÉ: 19.7.2012 - FOTO, VIDEO: Starostové protestovali, pustili se do vlády…ZDE…