Kolony, uvízlé kamiony i osobní automobily a neustále padající sníh, tak vypadají silnice na Děčínsku.

2. prosinec 13:00 - Všechny hlavní tahy na Děčínsku jsou již sjízdné, silnice jsou po chemickém ošetření mokré. "řidiči by i tak měli být opatrní, na některých místech je na silnici stále vrstva sněhu," uvedl děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

2. prosinec 9:49 - Problémy se nevyhnuly ani silničářům. "Bohužel už máme tři vozy mimo provoz a další sypač zapadnul ve Velkém Šenově," posteskla si šéfová děčínské Správy a údržby silnic Ivana Pekařová. Dodala, že silnice pluží a sypou drtí. "Sůl používáme jen někde, její účinek při těchto teplotách je totiž minimální. mnohem účinější je proto silnici plužit a sypat inertním materiálem, jako drtí a pískem," vysvětlila Pekařová.

2. prosinec 8:30 - Na trase mezi Jiřetín pod Jedlovou - Česká Lípa je obnoven běžný provoz, silničářům se podařilo odsranit sníh a ledovku.

2. prosinec 7:36 - Situace na silnicích Děčínska je stále kalamitní. Silnice jsou průjezdné jen se zvýšenou opatrností. Z Jiřetína pod Jedlovou na Českou Lípu stále neprojedou kamiony, dopravu tam řídí policisté.

Aktuální stav na silnicích Děčínska - čtvrtek 2. prosince

1. prosinec 19:27 - Mezi Chřibskou a Rybništěm je silnice nesjízdná, v místě se tvoří kolony. Na místo vyrazili silničáři. 2. prosince 7:45 - Kalamitní stav na tomto úseku stále trvá

Aktuální stav na silnicích Děčínska - čtvrtek 2. prosince

Silnice směrem z Jiřetína pod Jedlovou na Českou Lípu je momentálně zcela neprůjezdná. V místě se tvoří ledovka a sněhové jazyky. Na místě zasahují policisté, tvoří se tam totiž kolony kamionů. ŘIDIČI POZOR! Silnice bude od 21.15 hod. obousměrně uzavřena, silničáři se za pomoci pluhů a posypových materiálů pokusí trasu zprůjezdnit. Později budou provoz řídit policisté. 2. prosince 7:45 - Kalamitní stav na tomto úseku stále trvá. Silnice je pro kamiony neprůjezdná, dopravu řídí policisté.

Stejná situace je i na silnici z Děčína do Ludvíkovic a Huntířova, kvůli náledí a tvorbě sněhových jazyků je trasa obousměrně neprůjezdná. V úseku mezi obcí Markvartice a Děčínem je vozovka částečně průjezdná. Průjezdný je pravý jízdní pruh ve směru na Děčín. 2. prosince 7:45 - Kalamitní stav na tomto úseku stále trvá

Komplikace jsou ve směru ze Hřenska na Meznou. Na silnici leží uježděná vrstva sněhu. 2. prosince 7:45 - Kalamitní stav na tomto úseku stále trvá

Podělte se s námi o své aktuální fotografie. Pošlete nám je na email decinsky@denik.cz

„V terénu je vše co má ruce i nohy, řidiči musí být trpěliví. Děláme co můžeme, ale vytrvalé sněžení naši práci komplikuje,“ řekla šéfová děčínské Správy a údržby silnic Ivana Pekařová.

Aktuální dopravní situace na Děčínsku

Policisté nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti. "Kdo nemusí, ať raději vůbec s autem nevyjíždí. Prozatím naštěstí nedošlo k žádné vážné dopravní nehodě," řekl ve středu večer děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Komplikace jsou i na železnici, vlaky nabírají zpoždění. České dráhy upozorňují na sněhovou kalamitu ve všech regionech České republiky. "Sledujte prosím aktuální informace ve stanicích," informuje webový portál cd.cz. Navíc dodává, že náhradní autobusovou dopravu z důvodu kalamitního stavu na pozemních komunikacích nelze zavádět.

České dráhy se pokouší udržovat bezproblémový provozu především na páteřních tratích, tedy i na trati Děčín - Ústí - Praha.

Obdobné je to také v regionální dopravě. Spěšné a osobní vlaky mohou vlivem kalamitního stavu navyšovat zpoždění. I zde může docházet k redukci počtu spojů.

Může se tedy stát, že z důvodu velmi vysokého zpoždění mohou být vybrané spoje bez náhrady zrušeny! Pracovníci Českých drah, ale především Správy železniční a dopravní cesty pracují na odstraňování sněhu a zprovoznění tratí.

1. prosinec 20:37 - Vytrvalé sněžení by podle meteorologů mělo vydržet až do ranních hodin. Řidiči proto musí počítat s komplikacemi v průběhu celé noci i nadcházejícího dne. V noci na čtvrtek podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) napadne až 15 centimetrů, na horách až 30 centimetrů nového sněhu. Sněžit na většině území má i ve čtvrtek přes den, oblačnosti ale bude postupně ubývat. Ve čtvrtek teploty vystoupí na -6 až -2 stupně.

1. prosinec 20:52 - Problémy jsou hlášeny hlavně i z Českolipska, kde se na hlavních tazích směrem na Děčín a Rumburk tvoří náledí a sněhové jazyky a na silnicích se tvoří dlouhé kolony. Problémy mají desítky kamionů, které na zledovatělých cestách uvízly. Komplikace nezpůsobuje pouze vydatné sněžení, ale na mnoha místech také teploty hluboko pod bodem mrazu.

Posypová sůl, která se běžně používá pro potřeby zimního ošetřování komunikací, účinkuje do teploty zhruba −5 °C, maximálně −7 °C, při teplotách pod −11 °C již bývá zcela neúčinná.

1. prosinec 21:26 - Kamiony blokují dopravu i směrem z Děčína na Benešov nad Ploučnicí. 2. prosince 7:45 - Kalamitní stav na tomto úseku stále trvá

"Řidiči musí jezdit s velmi zvýšenou opatrností, musí počítat se zpožděním. Silnice jsou pod sněhem," nabádal ve čtvrtek ráno děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka.