K podmíněnému trestu za řízení vozidla bez řidičského oprávnění byl podle internetového serveru Novinky.cz odsouzen člen okresního výboru děčínské sociální demokracie Tomáš Horáček. Do funkce byl zvolen teprve tuto sobotu na okresní stranické konferenci sociální demokracie.

„Žádnou podmínku nemám a internetový server zažaluji. Podám trestní oznámení na neznámého pachatele. Trestní rejstřík mám čistý a informace tohoto typu mě poškozují,“ uvedl Tomáš Horáček. Doplnil ale, že zákaz řízení motorových vozidel skutečně dostal v květnu letošního roku. Potvrdil i to, že se jedná o druhý prohřešek tohoto typu.

Uvedl také, že zveřejněná informace může mít souvislost s několikastrán­kovým anonymním emailem, který se začal šířit včera ráno mezi špičkami krajské sociální demokracie. „Autor se mě v něm snaží zdiskreditovat. Jsou tam samé lži, a evidentně mě někdo chce poškodit,“ pokračoval Horáček.

Předseda děčínské sociální demokracie Jaroslav Foldyna uvedl, že svého spolustraníka Tomáše Horáčka požádal o písemné stanovisko k celé věci. „Pokud by se informace zakládaly na pravdě, tak by musel sám Tomáš Horáček pozastavit členství v děčínské sociální demokracii a opustit funkci. Když by tak neučinil, museli bychom to udělat sami,“ vysvětlil postup Jaroslav Foldyna. Doplnil ale, že se jeho kolega stal pravděpodobně součástí vnitrostranických šarvátek. „Děčínská organizace se však těchto bojů neúčastní,“ dodal Jaroslav Foldyna.

Špatné zkušenosti s Tomášem Horáčkem ale přiznal předseda ústecké organizace sociální demokracie Arno Fišera. „Nechci vypadat jako že jsem proti němu zaujatý, ale jeho aktivity jsou známé. Tak například to, co se děje v děčínské ODS, se snažil praktikovat i u nás, Myslíme si, že používal nestandardní praktiky,“ dodal šéf ústeckých sociálních demokratů.