Opravený povrch, širší silnice, nové výhybny. Magistrát v Děčíně vyslyšel dlouhodobé stesky obyvatel Dolního Žlebu a rozšíří silnici do nejodlehlejší části města. Využije k tomu dotace na odstraňování povodňových škod.

Silnici mezi Děčínem a Dolním Žlebem totiž značně poškodila loňská červnová povodeň.

„Letos byly provedeny lokální výspravy a v příštím 
a následujícím roce by město chtělo využít investiční dotace z Ministerstva dopravy, která se také váže k povodním, ale je možné do oprav zahrnout také investiční úpravy, jako rozšíření komunikace, vystavění výhyben, výstavba opěrné zdi a podobně," uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Velkým problémem je především nedostatečná šířka silnice. Na to si již v minulosti několikrát lidé žijící 
v Dolním Žlebu stěžovali. Doposud neúspěšně.

„Za krátkých sedm let, co zde bydlíme, vnímám nárůst počtu cyklistů na této silnici. Dochází zde k poměrně častým střetům mezi cyklisty nebo bruslaři a řidiči. Naštěstí zatím jen slovním," řekl před časem Deníku Pavel Randák 
z Dolního Žlebu.

Ten vidí jako nejproblematičtější úsek právě z Dolního Žlebu do nedaleké Čertovy Vody, kde vede cyklo-stezka po silnici.

To by se ale mělo po rekonstrukci alespoň částečně změnit. Během oprav totiž bude silnice rozšířena na tři a půl metru, chybět nebudou ani výhybny. Původní projekt přitom s takovými úpravami nepočítal. Kvůli rozšíření bylo nutné zvýšit i odhad předpokládaných nákladů na rekonstrukci o více než čtyři miliony korun. Celkem by tak oprava silnice do osady vzdálené přibližně deset kilometrů od centra města měla stát přes 21 milionů korun.

Díky dotaci vyjde Děčín oprava důležité silnice jen na přibližně sedm milionů, zbývající peníze dodá prostřednictvím dotace Ministerstvo dopravy.

Na nevyhovující parametry silnice upozornili magistrát také zástupci dopravní policie. Město se snaží snížit počet aut projíždějících po stezce permanentkami na přívoz 
v Dolním Žlebu. Ten je ale závislý na hladině řeky a pokud je příliš nízká, nemůže jezdit. To se stává pravidelně několikrát do roka.

Kdy samotná rekonstrukce začne, není zatím jasné. Magistrát totiž teprve dokončuje projektovou dokumentaci a teprve po jejím dokončení bude moci požádat o vydání stavebního povolení.

„Teprve poté bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby a následně může být stavba zahájena," dodává Lakomá.

Silnici do Dolního Žlebu poškodila voda v minulosti již vícekrát. Například v roce 2010 byl poškozen povrch v ulici 
V Dolině, na opravy došlo na jaře 2012 a vyšly na přibližně dva miliony korun.

Až do začátku 90. let nevedla do Dolního Žlebu žádná silnice, jedinou spojnicí s Děčínem byla železnice, případně přívoz přes Labe. Poprvé se přitom obyvatelé tehdy samostatné obce snažili o vybudování silnice ještě v dobách Rakouska – Uherska. Dočkali se ale až o osmdesát let později. Jenže na vybudování plnohodnotné silnice nakonec nedošlo. Mezi Čertovou Vodou 
a Dolním Žlebem se v úzkém údolí vine pouze úzký pás asfaltu, který je navíc v turistické sezóně využíván cyklisty. Vede po něm totiž mezinárodní Labská cyklostezka, po které mohou cyklisté dojet až do Hamburku.