V pátek 24. března odpoledne po silnici po několika týdnech mohla projet první auta. "V pátek dopoledne jsme převzali stavbu jako hotovou a následně jsme uvědomili správu a údržbu silnic o tom, že nebezpečí již pominulo a silnici je možné otevřít," uvedl mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

Silnice ze Hřenska na Mezní Louku je od začátku března uzavřená.
Nad Hřenskem hrozí pádem 150 tun kamene, silnici na Mezní Louku na měsíc zavřeli

Odpoledne pak na turisty velmi hojně využívané cestě nebylo žádné omezení, jak Deníku potvrdila náměstkyně ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Lenka Holovská. Silnice byla uzavřena od 1. března poté, kdy geologové odhalili během bezpečnostní těžby suchých stromů v prudkém srázu nad silnicí asi 75 kubíků nestabilních skal. Jeden z bloků se v tu dobu již dal do pohybu, další tři akutně hrozily pádem. Správa parku během několika dní sehnala sanační firmu, která přibližně 150 tun skály za 1,5 milionů korun roztloukla a uložila do terénu tak, aby již nebyla nebezpečná.

Řidiči ale musí s omezením počítat s kratšími omezeními i v následujícím týdnu. Do nyní již bezpečného svahu se totiž vrátí dřevorubci a budou pokračovat v těžbě. V okamžiku kácení jednotlivých stromů bude proto nezbytné silnici z bezpečnostních důvodů vždy na několik minut uzavřít.