Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice v Modré už půjde přejít bez úhony

Jílové - Úpravy souhlasně odkývala i policie. Chodníky poslouží bezpečné chůzi chodců a zálivy zase bezpečné dopravě na silnici.

21.10.2009
SDÍLEJ:

Silnice v Modré už půjde přejít bez úhonyFoto: Deník/Michaela Hlinková

Přejít silnici v Modré bez úhony je téměř nemožné. To tvrdili lidé na jaře. Voda z jarního tání stékající z luk zaplavovala tamní silnici. Tvořila obrovská jezery, místy hluboká patnáct centimetrů. Brzy budou lidé moci své tvrzení poopravit.

Město se totiž pustilo do rozsáhlého projektu, jenž má zajistit bezpečnost dopravy nejen ve městě samotném, ale i přilehlých obcích. Stavba vyjde na zhruba dvacet milionů korun, o zaplacení se podělí město, Státní fond dopravní infrastruktury a chomutovská správa Ředitelství silnic a dálnic.

„Náš rozpočet to bude stát asi dva a půl milionu korun, státní fond přidal více než osm a půl a ŘSD skoro devět,“ spočetl jílovský místostarosta Václav Zibner.

Jílové-Modrá by se tak mělo dočkat tří oboustranných autobusových zálivů včetně přechodů pro chodce s bezpečnostními ostrůvky a nasvícením v Modré, při hlavní silnici č. I/13 i rekonstrukce chodníku podél silnice č. I/13 v Modré.

Stavba si vyžádá určitá omezení provozu na hlavní silnici

Součástí úprav chodníku bude rovněž odvodnění kritického úseku v blízkosti motorestu, kde při velkých deštích nebo při jarním tání voda zaplavuje vozovku.

Stavba si vyžádá určitá omezení provozu na hlavní silnici a také dočasné přemístění autobusových zastávek. „Věřím, že výsledek stojí za trochu nepohodlí. Vždyť o nové přechody pro chodce, autobusové zálivy a především o opravu chodníku v Modré jsme dlouho usilovali,“ dodal Zibner.

Úpravy silnice i chodníků souhlasně odkývala i policie. „Určitě to nebudou zbytečně promrhané peníze, chodníky poslouží bezpečné chůzi chodců a zálivy zase bezpečné dopravě na silnici. Projíždějící auta už nebudou muset čekat za autobuse, až naloží a vyloží lidi,“ řekl děčínský policejní mluvčí Ladislav Cvik.

Při velkých deštích nebo při jarním tání k zaplavování vozovky

Místo je nebezpečné, zejména za deště. Dokladem toho může být i víkendová nehoda. Mokrá vozovka se stala řidiči doslova pastí. Strhl řízení poté, co vozidlo před ním náhle prudce zabrzdilo, s autem prorazil svodidla a zapíchl se předkem do země. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění.

Stavební práce s úpravou v Modré ale nekončí. V současné době je totiž v plném proudu stavební řízení na jednostranný autobusový záliv v centru města, u dětského zdravotního střediska, na přechod pro chodce u koupaliště a na oboustranný autobusový záliv včetně přechodu pro chodce a přístupových chodníků v Martiněvsi.

„Rovněž diskutujeme s odborníky o úpravě křižovatky hlavní silnice č. I/13 – Mírové náměstí – Javorská ulice. Na náměstí by pak bylo možné vjíždět obousměrně, zatím pouze z hlavní do náměstí, byla by tem klasická křižovatka. Je to levnější než kruhová křižovatka a podle odborníku bude v tomto místě stejně účelná,“ upozornil Zibner.

Zvýšení bezpečnosti dopravy v Jílovém

* výstavba tří oboustranných autobusových zálivů včetně přechodů pro chodce s bezpečnostními ostrůvky a nasvícením v Modré, při hlavní silnici č. I/13 (na místě současných autobusových zastávek u motorestu, prodejny potravin, Kamenec)

* rekonstrukce chodníku podél silnice č. I/13 v Modré (od prodejny květin po autobusovou zastávku Kamenec)

* součástí úprav chodníku bude rovněž odvodnění kritických úseků, kde dochází při velkých deštích nebo při jarním tání k zaplavování vozovky

* stavební řízení na jednostranný autobusový záliv v centru města (u dětského zdravotního střediska), na přechod pro chodce u koupaliště a na oboustranný autobusový záliv včetně přechodu pro chodce a přístupových chodníků v Martiněvsi

* odborná diskuse o úpravě křižovatky hlavní silnice č. I/13 – Mírové náměstí – Javorská ulice, odborníci doporučili úpravy na klasickou průsečnou křižovatku

Autor: Alice Klaubenschalková

21.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hentai Corporation.
24

Festival free Tibet ve Varnsdorfu okoření kontroverzní „bobři“ či Plexis

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Máchovo náměstí v Děčíně

Lidé v Děčíně vyberou, kam zamíří pět milionů z rozpočtu

Děčín - Obyvatelé si mohou zvolit, na co chtějí využít část městských peněz. 

Hygieniky v českokamenické hospodě překvapila plíseň a kouř

Česká Kamenice - Černá plíseň, špinavé podlahy nebo prošlé zboží. Takové důvody vedly k dočasnému uzavření jedné z hospod v České Kamenici krajskou hygienou. V podniku nedaleko vlakového nádraží se navíc v době kontroly uvnitř mělo kouřit. Hospoda už má ale otevřeno a podle majitele některé nedostatky s provozem restaurace vůbec nesouvisely.

FOTO: Pro dopisy a balíky pošťáci nedojeli, skončili na boku

Hřensko - Jen s lehčími zraněními skončili pošťáci, kteří v pondělí odpoledne převrátili mezi Děčínem a Hřenskem svou dodávku na bok. Nic vážného se nikomu nestalo.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení