Pokud jste se ještě letos chtěli svézt na lodičkách ve Hřensku, máte smůlu. Sezóna pro veřejnost skončila v pátek – dnes si to ještě  mezi sebou v tradičním závodě rozdají převozníci. Pokud počasí dovolí, lodičky znovu vyplují na Velikonoční pátek 
29. března 2013.

Obec si letošní sezónu pochvaluje. Přestože přesná čísla návštěvnosti budou sečtená až za týden, je jasné, že dorazilo více lidí než loni.

„Odhadujeme to na 180 tisíc návštěvníků," říká Robert Drnovec ze Hřenska. „Loni to bylo 150 tisíc."

Podle starosty Jana Havla bude příští sezóna ještě lepší.

„Očekáváme vyšší návštěvnost, bude už totiž konečně otevřená silnice do Německa," říká Havel. Letošní sezóna ale vyšla na jedničku. Zavřeno bylo kvůli vysoké hladině vody pouze jeden den.

„Bylo dobré počasí a taky větší prezentace Hřenska. Vzali jsme to za dobrý konec," pochvaluje si Drnovec. Kro-
mě protékajícího jezu, který Hřensko trápí dlouhodobě, žádné větší komplikace zde letos nezaznamenali. Jen, jako každý rok, spadlo z lodičky do vody několik opilců, většinou Němců.

„Každý rok se nám tu vykoupou minimálně dva opilci," říká Drnovec. Bylo tomu tak i letos, naštěstí se nikomu z nich nic nestalo.

Zatímco převozníci sobotním závodem v Soutěskách turistickou sezónu končí, na řadu přijde pracovní četa.

„Práce je dost. Musíme vytahat lodičky na břeh, vyčistit je, opravit je i cesty, dát do kupy vodopád. Práce je hodně, zastavíme se jen pokud bude opravdu špatné počasí," dodává Drnovec.