DĚČÍNSKO

Velké investice do koupaliště naplánoval pro letošní rok Benešov nad Ploučnicí, kde mají, stejně jako v Děčíně, termální koupaliště. „Nové sociální zázemí pro návštěvníky koupaliště, zázemí pro hosty kempu, sprchy, chodníky nebo nové herní prvky pro děti," vyjmenovává benešovský starosta Filip Ušák ty nejviditelnější investice do koupaliště.

Areál koupaliště by se měl otevřít veřejnosti již příští týden v sobotu, současně tu budou slavit Den dětí. Na začátku června by měli otevřít také koupaliště v nedaleké České Kamenici. Kdy ale přesně otevře koupaliště v tomto pětitisícovém městě, záleží na počasí. Na rozdíl od Benešova nad Ploučnicí nemá totiž k dispozici termální pramen, který by umožňoval koupání i za nižších teplot.

Celoročně je otevřený děčínský plavecký areál, kam jezdí lidé z okolí, například z Ústí nad Labem. Zde i letos bude působit ochranka, která má „krotit" některé nevychované návštěvníky areálu.

McDonald´s, ilustrační foto.
KFC nebo McDonald's. Děčín je dále ve hře

LITOMĚŘICKO

Lidé z Děčínska se ale mohou jet vykoupat i jinam. Už ve středu otevřelo koupaliště na Písečném ostrově v Litoměřicích. Zatím je v provozu jen menší bazén, který si přihřívá vodu ze slunečných kolektorů, včera měla teplotu luxusních 23,8 stupně Celsia.
Připraveny k otevření jsou i ostatní dvě koupaliště v okrese. Prvního června zahajuje sezonu koupaliště ve Štětí.

Přírodní koupaliště V Ústeckém kraji najdeme řadu přírodních koupališť. Některá z nich, například Jezero Chmelař, ještě nezahájilo sezonu. Jinde už se ale lidé mohou venku koupat, podle hygieniků je vhodná voda ke koupání například v jezeře Milada či v Chlumci.

„Je to už pátá sezona po celkové rekonstrukci, poslední v režimu udržitelnosti, kdy se ceny vstupného udržovaly na původní výši," uvedla Jitka Vránová, vedoucí štětských komunálních služeb.

Největší změny čeká koupaliště v Lovosicích, jehož bazén bude napájen nově z vlastního vrtu. „Předpokládáme, že koupaliště otevřeme s prázdninami. V současné době se natírá bazénové těleso a probíhá realizace předúpravny vody," uvedla Ivana Kocánková, mluvčí města.

První finálové utkání basketbalové ligy se hrálo na děčínském zimním stadionu. Válečníci se utkali s Nymburkem.
Co týden dal: Basketbalové finále, zahájení slavností, ničivý požár

TEPLICKO

Na novou sezonu se intenzivně připravují i provozovatelé koupališť na Teplicku. Své brány během června otevřou městská koupaliště Bílina, Duchcov a Dubí.

Naopak zavřený zůstane Osek, kde probíhá velká rekonstrukce. Otevřeno v těchto dnech má už přírodní koupaliště Barbora v Oldřichově. Barbora je zatopený důl, voda tam je i v horkých dnech kvalitní a bez sinic.

„Voda má kolem patnácti stupňů, takže je to spíše pro otužilce. Lidé se chodí teď spíše slunit. Vybírat za vstup začneme od 1. června, kdy oficiálně zahájíme sezonu," řekl provozovatel pláží a kempu na Barboře Pavel Tetřev.

Koupat se mohou lidé na Barboře i se psy. Vyčleněna je pro ně část pláže, poblíž potápěčského centra. „Psi i jejich páníčci tam mají klid. Na hlavní pláž je vstup se psy dál zakázaný," připomněl Pavel Tetřev.

Historické májové trhy na děčínském zámku
FOTO: Historické májové trhy lákaly do časů válečných konfliktů