„Dohodli jsme se na tom, že teď, v předvolebním období, by nebylo dobré takové setkání uspořádat," řekl Děčínskému deníku primátor města František Pelant s tím, že se akce bude konat až po volbách, a to 13. října. „Každý by se tam teď chtěl akorát ukázat a dělat si 
z toho předvolební mítink," tvrdí primátor a dodává, že se město na změně termínu společně dohodlo se zástupcem nespokojených občanů Petrem Žákem.

Lidé, kteří chtěli na Střelnici  vyrazit s vedením města diskutovat, jsou ale naštvaní.

"To si děláte srandu, to snad není možné," reagovala Alena Machy Slončiková, jedna z děčínských aktivistek, která jako dobrovloník pomáhá například děčínské městské policii. "To se mi nelíbí, to právě mělo být před volbami!"

„Vysvětlovat občanům jejich dotazy, to je jako předvolební agitace?" napsala na sociální síť Facebook například Mahdia Faiza Leila.

Setkání na Střelnici mělo být pokračováním diskuze mezi obyvateli města a jeho vedením, která začala na demonstraci proti nepřizpůsobivým v polovině srpna.

„Stále probíhají pracovní schůzky občanů se zástupci organizací a institucí, které se mohou podílet na řešení problému. Snažíme se hledat nové postupy a prostředky, jak situaci ve městě řešit," doplnil primátor města. 

Veřejná diskuze za účasti zástupců města, ministerstev, policie státní i městské a Úřadu práce tedy proběhne těsně po volbách 13. října v 17 hodin ve Společenském domě Střelnice.

"Na říjnové setkání chce vedení města pozvat také majitele problematických nemovitostí," uvedla mluvčí města Markéta Lakomá. 

„Věřím, že tento termín setkání je pro konstruktivní diskuzi příznivější," dodal František Pelant.

Přesto mají lidé možnost si s vedením města všechny problémy veřejně vyříkat. Jak upozornil opoziční zastupitel Vladislav Raška, 25. září se na Střelnici koná poslední městské zastupitelstvo.