Kromě tří českých měst a jedné obce zavítá festival také do sousedního Saska.

Folklorní festival zahájí již zítra vystoupení folklorního souboru Soláň ve Staré hospodě v Doubici, které začíná v 19 hodin.

Ve stejný čas vystoupí na zámku ve Šluknově slovenský soubor Trenčan a v Krásné Lípě se představí domácí soubory Křiničánek, Lužičan a  Dykyta. Od 21 hodin pak vystoupí v krásnolipském kulturáku cimbálová muzika Jagár.

V sobotu zvou v 10 hodin na festival vystoupení v Grossschönau a v Seifhennersdorfu.

Hlavní program celého festivalu se uskuteční ve Varnsdorfu v tamním centru Střelnice. V půl druhé vyrazí z ulice Legií krojovaný průvod, který projde přes náměstí E. Beneše až na Střelnici, kde začne za účasti všech souborů ve 14.30 hodin hlavní pořad festivalu. Po celý den bude na Střelnici staročeský jarmark.

Do krásnolipského kulturáku se přesunou pro sobotní večer všechny muziky, které vystoupí v programu Medicimbál.

Festival zakončí v neděli mše v kostele svaté Máří Magdalény a ve 13 hodin se soubory rozloučí s Tolštejnským panstvím v kulturním domě.

MFF Tolštejnského panství
Již pošesté se sjedou do Šluknovského výběžku na Mezinárodní folklorní festival soubory nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska nebo sousední Srbské Lužice.
Během tří festivalových dnů se představí jednotlivé soubory na šluknovském zámku, ve Staré hospodě v Doubici, v kulturním domě a v kostele v Krásné Lípě a na Střelnici ve Varnsdorfu. Festival zavítá také za hranice do Seifhennrsdorfu a Grossschönau.
Na festivalu vystoupí: Trenčan z Trenčína (SK), skupina Lužických Srbů z Budyšína (D), Soláň z Valašska (CZ), CM Jagar z Havířova (CZ), Jizera z Liberce (CZ), Mateník z Prahy (CZ) a krásnolipský Křiničánek, Dykyta a pořadatelský  Lužičan.