Pro moderní uspěchanou dobu je vhodným řešením, jak se alespoň trochu stravovat zdravě.

Výživové poradkyně z dietetického centra NATURHOUSE v Děčíně a v České Lípě pro vás připravily tipy pro dietní, ale přesto chutné a zdravé recepty. Můžete si je připravit z běžně dostupných surovin a jejich příprava vám zabere jen několik desítek minut.

Dnes přinášíme dva tipy na zdravé a chutné polévky. 
A jaká je vlastně role teplé polévky ve zdravém jídelníč-ku? Dodá tělu potřebné tekutiny a energii, zlepší náladu, prohřeje, ale hlavně zasytí.

Dršťková polévka z hlívy ústřičné. Ingredience (pro 
1-2 osoby): 100 ml vody, 250 g hlívy ústřičné, 1 cibule, 1 lžíce slunečnicového nebo řepkového oleje, 1/2 lžičky mletého kmínu, 1 lžička sladké mleté papriky, půl lžičky majoránky, 1 stroužek čes-neku, 1 najemno nastrouhaný menší brambor. Postup: Hlívu lehce orestujeme na cibulce s olejem, přidáme papriku a kmín. Zalijeme horkou vodou, přidáme brambor. Uvaříme doměkka a dochutíme česnekem s majoránkou.

Pokud použijete v polévce méně vody, můžete z ní udělat také guláš s přílohou – pohankou, rýží atd.

Polévka z červené čočky. Ingredience (pro 1-2 osoby): 
150 g červené čočky, 1/5 lžičky mleté kurkumy, 1/5 lžičky mletého kmínu, 1/5 lžičky šťávy z limetky, trochu chilli, sůl, 2 mrkve, 1 lžička olivového oleje, 5 hrnků zeleninového vývaru.

Postup: Čočku properte 
v hrnci ve studené vodě 
a slijte ji. Mrkev nastrouhejte najemno a osmahněte na olivovém oleji. Pak přidejte čočku, sůl, vývar a poduste. Přidejte kurkumu a kmín. Po uvaření tyčovým mixérem rozmixujte, přidejte chilli 
a podávejte se špetkou zelené petrželky.

Máte-li zájem o jídelníček vytvořený na míru, navštivte dietologa NATURHOUSE. Doporučí vám správnou kombinaci potravin podle vašich individuálních stravovacích potřeb a životních návyků.

Díky novému jídelníčku získáte veškeré živiny, které potřebujete pro celý den, 
a přitom budete hubnout. 
A to bez pocitu hladu, protože další zásada, kterou naši dietologové učí, je pravidelnost.

Kde nás najdete?
Dietetické centrum NATURHOUSE v Děčíně v OC Korál nebo v České Lípě, Jindřicha z Lipé 87. Objednat se můžete telefonicky na čísle 413 034 205 (Děčín) nebo 483 034 250 (Česká Lípa).  Základní informace získáte na webových stránkách www.naturhouse-cz.cz