Nedostatek spánku zpomaluje proces úbytku na váze: Pravda.

Z celosvětového hlediska je nedostatek spánku jednou z hlavních příčin obezity a je dokázáno, že zpomaluje i samotný proces hubnutí. Tělo totiž má nedostatek energie a snaží se ji dohnat příjmem ze stravy, navíc nedostatek spánku může způsobovat hormonální nerovnováhu. Při nevyspání stoupají v těle hladiny hormonu grelinu, který vyvolává zvýšenou chuť k jídlu, a zároveň klesá koncentrace hormonu leptinu, který chutě naopak potlačuje.

Dodržování pitného režimu tvoří základ redukce hmotnosti: Pravda.

Při redukci hmotnosti je dodržování pitného režimu stejně důležité jako strava a pohybová aktivita. Denně bychom měli vypít zhruba 2-2,5 l tekutin, při sportu a fyzické aktivitě je spotřeba tekutin vyšší. Vhodnými nápoji jsou neslazené čaje, pitná voda a neperlivé minerální vody. Nedoporučují se slazené a kolové limonády, energetické nápoje, alkohol a káva.

Bílé víno napomáhá hubnutí, můžeme si dát 2 dcl každý den: Ne tak docela.

Alkohol se doporučuje v rámci diety zcela vynechat. Pokud už si ho výjimečně dopřejete, nejlepší je maximálně jedna sklenka bílého suchého vína, se kterou zároveň vypijete sklenici obyčejné vody.

Zpracováno podle časopisu PESO PERFECTO, vašeho průvodce zdravým životním stylem. První číslo časopisu je v prodeji na pobočkách NATURHOUSE za cenu 49 Kč. Máte-li zájem o jídelníček vytvořený na míru, navštivte dietologa NATURHOUSE. Doporučí vám správnou kombinaci potravin podle vašich individuálních stravovacích potřeb a životních návyků.

Kde nás najdete?

Dietetické centrum NATURHOUSE v Děčíně v OC Korál nebo v České Lípě, Jindřicha z Lipé 87. Objednat se můžete telefonicky na čísle 413 034 205 (Děčín) nebo 483 034 250 (Česká Lípa). Základní informace o nás získáte na webových stránkách www.naturhouse-cz.cz.