Navíc mají tendenci se opakovaně vracet. NATURHOUSE radí nejen to, jak správně hubnout, ale také to, jak jídlem účinně posilovat imunitu.

„Imunitní systém potřebuje pro své správné fungování velké množství vitamínů a stopových prvků, které získává především ze stravy," říká Věra Hájková, výživová poradkyně.

„Správně upravený jídelníček ovlivňuje naše zdraví dokonce z téměř 40 procent," dodává.

V tomto období by lidé měli zvýšit příjem vitamínů skupiny C.

„Céčko podporuje funkci bílých krvinek a produkci imunitních proteinů," vysvětluje Hájková a dodává: „Organismus, který je správně a hojně vitamínem C zásoben, se stává virům smrtícím prostředím."

Je také nezbytné konzumovat potraviny obsahující vitamin D až v desetinásobném množství, než je doporučený denní příjem. Jeho cenným zdrojem jsou například tučné ryby. K potravinám s protichřipkovým účinkem patří přírodní antibiotikum česnek. Konzumovat by se měl denně. Hodnotná je v tomto ohledu také cibulová šťáva, která hubí bakterie. Z koření pomáhá anýz, zázvor a badyán. Zároveň se doporučuje zavést do jídelníčku takové potraviny jako je křen nebo chilli.

„Naopak ne příliš vhodným potravinami jsou bílé pečivo, smažená jídla a ty, které obsahují bílý cukr," dodává Hájková.

Ke správnému jídelníčku je nutné dbát na pitný režim a dostatečně spát.

„ K tomu by si lidé měli důkladně omývat ruce, a pokud jsou nastydlí, brát ohledy i na ostatní. To znamená používat kapesníky a kýchat a kašlat výhradně do nich," upozorňuje výživová poradkyně.

Kde nás najdete?
Dietologické centrum NATURHOUSE v Děčíně 
v OC Korál nebo v České Lípě, Jindřicha z Lipé 87. Objednat se můžete telefonicky na čísle 413 034 205 (Děčín) nebo 483 034 250 (Česká Lípa). Základní informace získáte na webových stránkách www.naturhouse-cz.cz.