U nás stále ještě trochu exotický artyčok patří k nejlepším léčivům na játra a žlučník. Zlepšuje trávení a látkovou výměnu. Zvyšuje tvorbu žluči a také její vylučování, podporuje detoxikační činnost jater a vylučování škodlivin. Snižuje hladinu krevního cukru a je vhodným doplňkovým léčivem při diabetu. Zabraňuje ukládání cholesterolu v cévách.  Má i protialergické účinky, což se využívá hlavně při léčbě ekzémů. Podporuje produkci trávicích enzymů ve slinivce a doporučuje se při poruchách její funkce. Jídla z artyčoku mají skvělé dietetické vlastnosti.

Artyčoky obsahují hořčiny, vitamíny skupiny B, draslík, vápník i železo, inulin, flavonoidy, tanin, organické kyseliny a soli a řadu dalších prospěšných látek. Pochází ze Středomoří, kde se pěstuje pro nedozrálé úbory, používané jako zelenina.

Právě díky spojení různých bylin dokážou některé přípravky cíleně odbourávat nadbytečný tuk, případně korigovat nahromaděnou tekutinu v těle. Pomáhají také při detoxikaci organismu a podpoře správného fungování orgánů, což je důležité nejen při redukci hmotnosti, ale i jako prevence různých chorob. Jedná se například o lípu, meduňku, kořen čekanky nebo semínka jitrocele. Využívají se ale i účinky v ČR méně tradičních rostlin, jako jsou artyčok, kaktus opuncie, papája nebo čínský červený čaj. Jednotlivé rostliny si postupně představíme.

Objednat se můžete na čísle 413 034 205 (Děčín) nebo 483 034 250 (Česká Lípa).