Otázka: Zatím se mi daří držet váhu, se kterou jsem spokojená, ale poslední dobou bojují s chutí na sladké, hlavně po obědě nebo odpoledne vůbec. Co s tím?
Erika V., 49 let

Odpověď: Správně nastavený jídelníček by měl fungovat tak, že podobné záchvaty nedovolí. Jedná se tedy o to, konzumovat správný poměr bílkovin, tuků a ve vašem případě hlavně sacharidů v rámci normální stravy. Není žádným dietním hřích si dopřát čas od času hořkou čokoládu. V tom případě ale doporučuji vybrat kvalitní čokoládu s minimálně 70% obsahem kakaa.

Naším cílem je pomáhat klientům ke splnění jejich cílů správnou výchovou ve výživě, takže věřím, že při osobní návštěvě v naší dietetické poradně NATURHOUSE dokážeme poradit i Vám. Budete mít možnost absolvovat bezplatnou konzultaci, jejíž součástí je mj. bioimpedanční analýza těla (její pomocí zjišťujeme na základě odporu jednotlivých procento obsahu tělesného tuku, celkové vody a svalové hmoty v těle), promluvíme si s Vámi o Vašich stravovacích návycích a následně sestavíme vyvážený individuální stravovací plán tak, abyste se vyhnula zmiňovaným návalům chuti na sladké.

V sortimentu NATUHOUSE je k dispozici řada přípravků, které vám ve vašem úsilí pomohou korigovat chutě na sladké. Jedním z vůbec nejoblíbenějších produktů a v této věci nejúčinnějším je vláknina FIBROKI. Tato vláknina s chutí jablka je navíc obohacená o cenné minerály jako je hořčík, vápník a železo a také o syrovátku, která pomáhá detoxikovat organismus. Můžete ji mlsat samostatně. Skvěle však chutná zamíchaná do kysaného jogurtu, kefír nebo podmáslí. Vláknina pomáhá zahánět nezvladatelné chutě na sladké, navozuje pocit sytosti a navíc podporuje peristaltiku střev. Balení obvykle vydrží na 14 dní, pokud ji užíváte 2x denně po 2 polévkových lžících nejlépe po obědě a večeři. Dále z našeho širokého sortimentu lze jmenovat například sušenky FIBROKI, pudinky a proteinové tyčinky SLIMBEL. Všechny tyto produkty mají nutričně vyvážené složení, obsahují vlákninu a jsou obohaceny o vitamíny a minerály.

Kde nás najdete?
Dietetické centrum NATURHOUSE v Děčíně v OC Korál nebo v České Lípě, Jindřicha z Lipé 87. Objednat se můžete telefonicky na čísle 413 034 205 (Děčín) nebo 483 034 250 (Česká Lípa), případně prostřednictvím e-mailu: naturhousedecin@seznam.cz nebo naturhouseclipa@seznam.cz . Základní informace o nás získáte na našich webových stránkách: www.naturhouse-cz.cz.